Уряд дозволив перевозити пасажирів в громадському транспорті в кількості половини місць для сидіння

18:17
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

До 24 квітня в Уряді дозволили перевозити у громадському транспорті ту кількість пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння. Проте це не стосується приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення.

На “Урядовому порталі” опублікували перелік того, що дозволено, а що заборонено до 24 квітня, відповідно до постанови Уряду № 239. 

З текстом відповідної постанови, яку було прийнято вчора 25 березня, можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

У повідомленні йдеться, що цією постановою Уряд вніс зміни до деяких своїх актів, ухвалених раніше щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Зокрема нею дозволили певні види діяльності з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також використання засобів індивідуального захисту.

Серед дозволеного є таке:

– Перевезення легковими автомобілями.

– Перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції.

– Перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі дозволяється кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах.

Нагадаємо, що раніше Урядом було заборонено перевезення понад 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Ми звернулися за коментарем до Михайла Луценка, директора Вінницької транспортної компанії, і він розповів, що у громадському транспорті Вінниці якраз дотримується приблизно така кількість пасажирів.

Десь приблизно воно так і є. Якщо 26 сидінь в тролейбусі, ми перевозимо 10 пасажирів. А якщо в трамваї, то там місць 47, а ми зараз беремо 20.

Наша задача зараз перевезти людей, і щоб люди не контактували один з одним. Сьогодні вона виконується, і слава богу. Не потрібно збільшувати кількість людей, які будуть курсувати містом. Зараз потрібно, щоб люди чим поменше курсували містом без необхідності… Люди звикли до того, що хтось пішов раніше на роботу, хтось пізніше.  Люди переформатувалися і вже таких черг, як раніше було, немає, – розповів Михайло Луценко.

Це сьогодні постанову опублікували, і завтра будемо роз’яснювальну роботу робити… Це ж не так просто: от сказав і зробив сьогодні. Це треба написати інструкцію, інструкцію донести кожному водію, щоб він чітко знав, на підставі чого і скільки пасажирів брати, щоб він розписався, провести заняття з ним… В нас порядок, розумієте? На словах воно не кажеться… От ми зараз почали це робити.

Варто наголосити, що у Вінниці можуть зупинити громадський транспорт, якщо пасажири не дотримуватимуться карантину.

Також постановою № 239 Уряд дозволив:

– Діяльність закладів громадського харчування щодо адресної доставки замовлень.

– Торгівлю продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку.

– Провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку.

Щодо обмежувальних заходів в Україні, то їх лише продовжили до 24 квітня:

– Заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами.

– Заборонена діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні; пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

– Продовжено до 24 квітня закриття пунктів пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень та КПП на в’їзд-виїзд на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: Уряд заборонив пасажирські перевезення в Україні на час карантину

Читайте також: Тож їхати треба”: як Вінниця зустріла нові правила роботи транспорту в умовах карантину. ФОТО

Читайте також: “Пасажиропотік у громадському транспорті Вінниці зменшився втричі”, – Луценко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.