“Тож їхати треба”: як Вінниця зустріла нові правила роботи транспорту в умовах карантину. ФОТО

17:24
Автор: admin
Become a Patron!

День 18 березня в багатьох містах країни розпочався з транспортного колапсу.

Заборона міжміського сполучення та обмеження на перевезення в одній одиниці транспорту до 10 пасажирів в місті спричинило багато незручностей як для пасажирів, так і для водіїв та кондукторів. А в містах, де зупинили роботу метро, ситуація ускладнилася в рази.

У Вінниці, “на щастя”, своєї підземки немає, проте пасажирів, які щодня користуються громадським транспортом – вистачає. Особливо, коли йдеться про пенсіонерів, котрі звикли пересуватися трамваями і тролейбусами, користуючись пільгами.

VежА вийшла перевірити, як дотримуються обмежень транспортники та пасажири саме в той час, коли нові правила мали ось-ось вступити в дію, у випадку Вінниці – це 12:00 18 березня.

Ми проїхалися різними видами транспорту, які курсують через центр, доїжджали на Замостя і Вишеньку, і споглядали різні картини та поведінку як пасажирів, так і кондукторів.

Соборна – Вишенька

11:30, Соборна. Приїздить трамвай, який рухається за маршрутом №4 на Барське шосе. У вагоні – більше десяти людей, проте все одно порівняно небагато.

Пасажири – переважно старші люди, намагаються тримати між собою дистанцію, в салоні – майже тиша. Питаємося в кондукторки, чи зменшилася сьогодні кількість пасажирів. Молода жінка – як і всі її колеги, яких ми зустріли – в захисній масці:

– Сьогодні людей відчутно стало менше, ви ж бачите самі, – каже працівниця. На запитання, чи намагалася робити зауваження, коли до вагону заходить більше людей, ніж дозволено, відповідає, що “бувають ситуації, коли краще взагалі нічого не казати”.

Також запитуємо, чи стали люди більше платити безконтактно, а не готівкою: “Та платять так, як завжди”, – відповідає.

Доїжджаємо до Універмагу та пересідаємо на автобус на вулиці Пирогова. Тут вже відчутно більше пасажирів, не менше 30-ти. Щонайменше п’ятеро – в масках, кондукторка теж. Ставимо жінці ті самі запитання.

– Ось, чули, як входили – в салоні звучить оголошення про 10 чоловік (оголошення справді прозвучало – ред.)? То на попередній зупинці жінка почула і не зайшла. А так… людям треба їхати, що ж ти поробиш?

Жінка каже, що конфліктних ситуацій поки не виникало, поліцію їй викликати не доводилося. Зазначимо, що в столиці сьогодні вже виник затор з трамваїв, позаяк кондуктор відмовився їхати далі, поки у вагоні не залишиться не більше десяти осіб – у зв’язку з цим довелося викликати поліцію.

А ось на Замості наша фотокореспондентка неодноразово ставала свідком, як тролейбуси, де було явно більше 10-ти пасажирів, на деяких зупинках просто не відкривали двері.

 

 

Також саме в цей час на зупинках почали вішати попереджувальні оголошення для пасажирів.

 

 

Вишенька – центр

… Вертаємося з Вишеньки в бік центру, майже 12-та година. У вагоні – шість пасажирів, згодом їх стане п’ять, а потім – чотири. Очевидно, що ситуація нетипова для цього місця і часу.

До вагону заходять контролери – також у масках. Перевіряють квитки і розповідають, що вони кількість пасажирів не контролюють – це має робити водій або кондуктор. Всі водії, до речі, сьогодні одягли білі рукавички – принаймні ті, яких ми бачили.

 

 

– Вони ж бачать, скільки людей в салоні й мають вирішувати – відкривати двері чи ні. Ясно, що пасажирів мають випустити… – кажуть контролери.

На Соборній пересідаємо вже в 24-ий автобус. Салон – майже порожній. Приязна кондукторка охоче розповідає, що людей вдень стало значно менше, але “якщо бабуся з паличкою заходить і вона вже 11-та – ну як її не пустити?”. В цьому автобусі, щоправда, ми не почули оголошення про обмеження.

 

Що кажуть транспортники

Як розповів у коментарі Vежі очільник Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко, моніторинг кількості пасажирів в транспортній компанії розпочали з 12:00.

– По-перше, ми розвісили попередження на зупинках, водії роблять оголошення в салонах та контролюють ситуацію. Якщо перебір пасажирів – пояснюють, що далі буде йти інший тролейбус чи автобус. Зараз нас особливо хвилює, яка буде ситуація з 17:00 до 19:00, будемо відстежувати.

Зі слів пана Луценка, ВТК готова змінювати розклад руху транспорту в години-пік, а також оперативно реагувати на зміну ситуації на головних зупинках, де найбільше скупчення людей: “Урожай”, на проспекті Космонавтів, на Грибоєдова, Водоканалі тощо. Зараз опрацьовується можливість збільшувати кількість транспорту, про що сьогодні вже говорив Владислав Скальський під час брифінгу в ОДА.

Фото автора та Ольги Мірошниченко

Читайте також: У Вінниці планують збільшити кількість громадського транспорту на період карантину. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.