Українська “золота лихоманка” на Поліссі: у Вінниці презентують книгу-бойовик “Бурштин”

19:01
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

24 березня у Вінниці презентують книгу Василя Тибеля «Бурштин» – історію про життя копачів бурштину на Поліссі. Роман відзначений третьою премією і дипломом міжнародного конкурсу «Коронація слова-2018».

Як повідомляють організатори презентації (Видавництво Фабула та Книгарня “Є” у Вінниці), сюжет динамічного бойовика розгортається на тлі прадавньої демонології, сучасних політичних оборудок та інших наслідків, на зразок сумнозвісної золотої лихоманки на Клондайку.

Василь Тибель

За сюжетом книги, населення Полісся проміняло звичне життя на полювання за скарбами, всі змалечку стають «старателями» та незаконно добувають бурштин, ігноруючи будь-яку владу.

Чому відбувається бурштинова лихоманка на Заході України? Які надприродні сили задіяні у цьому кривавому бізнесі? Та що, окрім наживи, штовхає людей до нелегального видобутку «сонячного каменя»? Що залишиться в остачі, якщо відкинути від цього явища політику та гроші? У книзі «Бурштин» Василь Тибель шукає відповіді на ці та інші питання і доходить неочікуваного висновку…” – йдеться в описі презентації.

Презентація книги розпочнеться 24 березня о 18:00 у Книгарні “Є”, що за адресою вулиця Соборна, 89. Вхід – вільний.

Читайте також: Історія про замкнутого інтроверта і книголюба: Іван Байдак презентує у Вінниці нову книгу

Як зазначено на сайті Видавництва “Фабула”, Василь Тибель народився 1961 року на Рівненщині. Перші літературні спроби письменника належать ще до студентських років, але регулярно публікуватися Василь Тибель почав тільки після 2010 року. Першою помітною публікацією стала повість «Вовчиха» (альманах «Нова проза», Луцьк), оповідання й публіцистика письменника регулярно друкувалися у виданнях «Крилаті», «Дніпро», «Літературна Україна», а також у збірках «Велосипед мого серця» (КМ Букс, 2016) і «Каландайка — бурштинові війни» (Рівне, 2017). На рахунку автора також романи «Примари Пустомитського болота» (Вид. Стрільбицького, 2016), «Тріанські рішкунці» («Твердиня», 2015, диплом «Коронації слова — 2015» у номінації «Вибір видавця»), а також роман «Медова казка» («Твердиня», 2016), визнаний кращим прозовим твором для дітей на «Коронації слова — 2016».

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.