× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінницькому районі збудували сонячну електростанцію

15:49
Автор: Vежа

На Вінниччині активно використовують альтернативні джерела енергії. Нещодавно нова електростанція, яка працює від енергії сонця, з’явилась у селі неподалік Вінниці. 

Сонячну електростанцію вже ввели в експлуатацію на території Бохоницької сільської ради, повідомляє “День”. Загальна площа електростанції становить більше 10 гектарів, а потужність – 4900 кВт, а розрахунковий річний виробіток електроенергії – 6393 мВт.

– Площа земельної ділянки розташовується за межами населеного пункту. Під зведення, експлуатацію, обслуговування будівель і споруд об’єктів сонячної електростанції було відведено 10,8 гектарів. Загальна площа будівництва адміністративно-побутового корпусу складає 34,5 квадратних метрів, – розповів директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації Сергій Волков.

Додамо, що слухання щодо виділення землі під будівництво сонячної електростанції на землях Бохоницької сільської ради відбулись ще в серпні минулого року. Результат обговорень став позитивним для мешканців, та представників компанії інвестора. Вони ж зазначали, що “сонячні електростанції мають великий потенціал у промисловості, адже досвід Європи свідчить, що сонячна енергія може використовуватися навіть вночі. Тож розвиток сонячної енергетики – це шлях до енергетичної незалежності”. Окрім цього планувалось, що будівництво сонячної електростанції створить додаткові робочі місця, а також надходження додаткових коштів в місцевий бюджет, а це 250 тисяч гривень на благоустрій с. Бохоники та ще 50 тисяч на проведення будівельних робіт Бохоницької школи, повідомляли на сайті Вінницької районної ради.

[BIG_SIZE_TEXT]Поблизу Вінниці побудують сонячну електростанцію[/BIG_SIZE_TEXT]

До речі, нині на території Вінницької області функціонує 38 сонячних електростанцій, а їхня загальна потужність становить 121 МВт. Також ще є 26 малих гідроелектростанцій, чотири когенераційні установки та одна біогазова. Усі вони лише за 2017 рік спродукували 199,1 млн кВт/год електроенергії та завдяки цьому вдалося заощадити 67,4 тисяч тонн умовного палива.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.