У вінницькому музеї покажуть авторські ляльки-мотанки у традиційному одязі різних регіонів України

7:48
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 26 лютого, у Вінниці відкриється виставка, на якій можна буде побачити авторських ляльок у народному вбранні, яке притаманне різним регіонам України. Заслужена майстриня народної творчості Людмила Павлова виготовляє мотанки не лише з тканини, а й з соломи та кукурудзяного листя.

Виставку «Варіації на тему української ляльки» розмістять у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. Офіційне відкриття відбудеться сьогодні, 26 лютого, о 15 годині.

Сама майстриня Людмила Павлова, яка й виготовляє унікальні ляльки, з Тернополя. Надихаючись красою українського народного вбрання, вона у 2010 році створила колекцію авторських ляльок у вбранні різних регіонів України. Відтоді Людмила Павлова неодноразово брала участь у фестивалях, ярмарках, конкурсах та майстер-класах, як в Україні так і за межами країни. Зокрема, її вироби бачили у Лондоні (Англія), Стамбулі та Газіантепі, Афінах, а також у Вільнюсі.

 

– Я завжди захоплювалася українським костюмом, – розповідала майстриня виданню “Наш День”. – Тим, який він є різним. Адже у кожному селі вишивка відрізняється, вже не говорячи про регіони. Я почала вивчати етнічне українське вбрання, досліджувати старі світлини. У кожному регіоні інші костюми, адже люди проживали в різних культурних та географічних умовах був інший побут, промисли.

Оскільки виготовити дорослі костюми всіх регіонів України було б надто складно та витратно, Людмила Павлова вирішила одягнути в етнічне вбрання ляльок-мотанок. Нині вона має вже понад півсотні різноманітних ляльок, більшість з яких оселилася в різних куточках України та світу.

В Україні ляльки-мотанки Людмили Павлової були переможницями конкурсу, який проводив музей Гончара у  Києві. На другому Всеукраїнському конкурсі, яку проводив Державний музей іграшки, майстриня стала переможницею у номінації «Сучасна лялька в українському народному вбранні».

Останні два роки Людмила Павлова також створює ляльки з соломи та кукурудзяного листя.

Фото видання “Наш День” та “Нова тернопільська газета”

Читайте також: У вінницькій кав’ярні відкрилась виставка прихваток, ковдр та ляльок-мотанок. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.