У Вінницькому лікувально-діагностичному центрі запрацювала нова ПЛР-лабораторія. ФОТО

7:22
Автор: Vежа
Become a Patron!

З минулого тижня у лікувально-діагностичному центрі, що по вулиці Київській, запрацювала муніципальна лабораторія для ПЛР-тестування.  Тут робитимуть аналіз, який покаже, чи є у людини коронавірус в організмі.

Ще навесні у Вінниці вирішили створити муніципальну ПЛР-лабораторію в рамках антикризової програми «Вінничани важливі», повідомляє Вінницька міська рада. Розташувати нову лабораторію вирішили на четвертому поверсі будівлі КП «Міський лікувально-діагностичний центр». Він розташований за адресою вулиця Київська, 68.

 

– Муніципальна лабораторія для проведення ПЛР-тестування вкрай необхідна в сучасних умовах епідемії COVID-19. Адже своєчасне виявлення дуже важливе. Це не лише допоможе у лікуванні хворих, а й у стримуванні поширення хвороби, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

На облаштування ПЛР-лабораторії виділили понад 4 мільйони гривень, які були спрямовані на реконструкцію самого приміщення та на придбання потрібного обладнання, в тому числі й на ампліфікатор. Нещодавно ремонтні роботи завершились, а персонал пройшов підготовку до роботи з новим обладнанням. Певний час лабораторія працювала у тестовому режимі, але вже з п’ятниці, 23 жовтня, запрацювала на повну.

Важливо те, що вінничани, які отримують субсидії, зможуть зробити аналіз за півціни, а учасники бойових дій – безкоштовно. Як додав міський голова Вінниці Сергій Моргунов, потужності лабораторії дозволяють проводити по 600 тестів за добу.

 

– Робота тут організована згідно з найсуворішими санітарно-епідеміологічними вимогами. Доступ до лабораторії обмежений. Біоматеріал для дослідження доставляють у герметичних місткостях. Окремий пункт забору є на базі діагностичного центру на першому поверсі, також відібрані зразки можуть надходити з центрів первинної медико-санітарної допомоги, – зазначив очільник міста.

Наразі всі потужності лабораторії спрямовані на виявлення коронавірусу, але надалі тут зможуть також робити аналізи на виявлення збудників різних інфекцій та навіть на встановлення батьківства.

Додаткову інформацію можна отримати у міському лікувально-діагностичному центрі за телефоном (0432) 60-50-77.

Фото – Вінницька міська рада

Читайте також: У Вінницькому лабораторному центрі МОЗ показали, як досліджують ПЛР-тести на коронавірус. ВІДЕО

Читайте також: Одна крапля крові: де і як у Вінниці роблять аналіз на COVID-19 та скільки це коштує

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.