У Вінницькому лабораторному центрі МОЗ показали, як досліджують ПЛР-тести на коронавірус. ВІДЕО

21:22
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України показали, як досліджують ПЛР-тести на коронавірус. Адже підтвердити чи, навпаки, спростувати діагноз “коронавірус” можна лише за результатами лабораторних досліджень. 

Минулого тижня до лабораторного центру доставили новий ПЛР-аналізатор для проведення тестів на COVID-19. Тепер у закладі є три таких ампліфікатори. Як повідомили у сюжеті телеканалу “ВІТА”, останній апарат придбали коштом меценатів, які підтримали ініціативу “СтопВірус”.

– Це найбільш сучасний, оптимальний і потужний прилад для ампліфікації зразків від матеріалу методом ПЛР,  – розповіла Людмила Скорук, завідуюча лабораторією особливо небезпечних інфекцій.

У сюжеті йдеться, що лунки планшету заповнюють реагентом, в кожну додають оброблену лаборантом біопробу, а далі справа за комп’ютером. Результат готовий вже за кілька годин.

 

Зазначається, що раніше на двох старих апаратах лаборанти центру проводили до 350 тестів на COVID-19 за добу. Новий лише за одне завантаження діагностує 96 зразків. Відтак кількість аналізів за добу збільшили майже вдвічі.

Та в ідеалі, кажуть лаборанти,  підготовку проб для ампліфікатора, теж варто робити на спецобладнанні, якого в них наразі немає.

– Апаратура, звісно, для нас придбана дуже вчасно. Все ж таки в осінню пору року варто очікувати повторної хвилі поширення цього збудника, так що це обладнання буде затребуване, – зазначив Степан Томин, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань.

 

Крім того Степан Томин, розповів, що в лабораторному центрі зараз готують ще кількох лаборантів. З його слів, це дасть можливість суттєво збільшити кількість досліджень, а заодно й розвантажить лаборантів, бо їм доводиться працювати по 10-14 годин (інколи й до 2:00 ночі).

В сюжеті йдеться, що за кількістю досліджень Вінниця – друга після Києва. Від початку пандемії тут вже зробили  понад 9260 тестувань, і це у рази більше, ніж у всіх інших областях. 

 

Підтримали колектив обласних лаборантів не лише морально, а й досить відчутними надбавками до зарплати. В сюжеті повідомили, що мер Вінниці Сергій Моргунов анонсував їх у розмірі від 2 до 5 тисяч гривень для 40 фахівців.

– Вдячний і міському голові, і міській адміністрації, що не зважаючи на те, що ми – обласний лабораторний центр, але все ж таки міська рада, почувши наші проблеми, допомогла нам, в тому числі –  матеріально, заохотивши лікарів і лаборантів, – зазначив Степан Томин.

 

– Це допоможе нам побачити реальну картину: тих, хто вже перехворіли. Ми можемо протестувати тих, кому експрес-тест показав позитивний результат, а ПЛР – негативний (не тільки тестувати тих, хто зараз хворіє), – пояснила Олена Данілова, голова правління фонду громади “Подільська громада”. 

В сюжеті йдеться, що якщо такі тести виявляться ефективними, спецфонд продовжить їхню закупівлю.

Нагадаємо, що на Вінниччині виявили 29 нових випадків COVID-19 за останню добу (станом на ранок 8 травня).

 

Фото – ВІТА

Читайте також: Вінницький лабораторний центр отримав ампліфікатор для збільшення кількості тестувань

Читайте також: Спецфонд “СтопВірус” зібрав понад три мільйони на допомогу медикам у боротьбі з коронавірусом

Читайте також: Одна крапля крові: де і як у Вінниці роблять аналіз на COVID-19 та скільки це коштує

Читайте також: “Процедура досить неприємна”: як у Вінниці роблять ПЛР-тест на COVID-19 та скільки це коштує

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.