У вінницькому артпросторі “ПІЧ” запрошують на кінопоказ документального фільму про ЧАЕС

13:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницькому артпросторі “ПІЧ” запрошують сьогодні, 26 квітня, на перегляд документальної українсько-американсько-британської стрічки “Russian Woodpecker” (“Російський дятел” – прим.), присвяченої катастрофі на ЧАЕС. Перед показом заплановано онлайн-розмову з одним із авторів та головним героєм стрічки, художником Федором Александровичем, який у фільмі розслідує деталі аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 

Про це йдеться на Facebook-сторінці артпростору.

Відомо, що прем’єра стрічки відбулася 24 січня 2015 року у конкурсі “Закордонне документальне кіно” на кінофестивалі “Санденс-2015”, де вона здобула Гран-прі за найкращий закордонний документальний фільм. Назва “Російський дятел” пов’язана з відомим радіосигналом, який транслювався Радянським Союзом на Захід у 1970-ті роки.

Початок кінопоказу: о 18:30.

Адреса: вул. Пушкіна, 25 (артпростір “ПІЧ”).

Вхід вільний.

Підтримати “ПІЧ” можна за наступним посиланням або номером картки (“ПриватБанк”): https://cutt.ly/vGghgi3 або 5169 3600 0926 0864.

Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (колишньої УРСР), в ніч на 26 квітня 1986 року.

Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім. На думку багатьох, ця подія та офіційна реакція на неї, що була продемонстрована Москвою, стала однією з причин розпаду СРСР. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 300 000 осіб евакуйовано із зон забруднення.

Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР і світу. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує досі.

Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень зі Швеції, де на АЕС Форсмарк було знайдено радіоактивні частинки, принесені з західної частини СРСР, та оцінки обсягів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. (Джерело: uk.wikipedia.org)

Головне зображення – з Facebook-сторінки артпростору “ПІЧ”