У Вінницькому апеляційному суді ухвалили рішення щодо підлітка, який влаштував підпал в кабінеті директора школи

16:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд ухвалив рішення щодо восьмикласника однієї зі спецшкіл Вінниччини, який торік влаштував підпал в кабінеті директора школи. Суд погодився з ухвалою Барського районного суду, якою до хлопця застосовано примусовий захід виховного характеру – передачу його під річний нагляд матері.

Як йдеться в повідомленні апеляційного суду, разом зі своїм молодшим братом у липні минулого року хлопець спричинив пожежу у кабінеті директора однієї зі шкіл Жмеринського району, в якій навчався на той момент.

– Перед цим вони зламали дверний замок, проникли в заклад, металевим прутом вибили в дверях кабінету отвір і через нього пролізли всередину. Там “спільник” розбризкав по столу, комп’ютерних клавіатурі і монітору антисептик, а ініціатор правопорушення запалив сірники, які узяв з собою, та кинув їх на розлитий на столі лікарський засіб. Побачивши, що стіл загорівся, школярі відчинили в директорському кабінеті вікно й вистрибнули через нього. Як значиться в ухвалі ВАС, вартість ремонтно-відновлювальних робіт у приміщенні навчально-виховного комплексу становить більше 130 тисяч гривень, а майнова шкода від пожежі – понад 125, – кажуть в суді. 

Зазначається, що дії хлопця підпадають під ознаки вчинку, передбаченого частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу).

– На судовому засіданні Віталій Х. давати пояснення відмовився, але свою винуватість у вчиненому визнав. Щодо застосування до нього примусового заходу виховного впливу, про який клопотав прокурор, та передачу його під нагляд матері не заперечував.  Додамо, що примусові заходи виховного характеру передбачені статтею 105 Кримінального кодексу України. Їх суд застосовує і до особи, котра не досягла віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, тобто чотирнадцяти років. Школяр скоїв правопорушення у тринадцять років, – підсумовують у Вінницькому апеляційному суді.

Ілюстративне фото – “Детектор медіа”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.