У Вінниці завершується реконструкція будівлі майбутнього туристичного хабу на Соборній. ФОТО

11:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці добігає кінця реконструкція будівлі на Соборній, 89, де планується розмістити туристичний хаб.  Нещодавно навколо будинку прибрали огородження та будівельні риштування, а тротуар на цій ділянці знов став доступний для пішоходів.  

Як йдеться на сайті міської ради з посиланням на Facebook-сторінку Сергія Моргунова, у будівлі майбутнього турхабу повністю замінили дах і міжповерхові перекриття нежитлової частини, підсилили фундамент, простінки та віконні перемички. Також було встановлено ліфт для маломобільних груп населення.

Найближчим часом планується завершити роботи з внутрішнього опорядження та підсвітки. З наступного року заплановано закупити обладнання та встановити елементи благоустрою, щоб створити комфортний та сучасний простір.

Ми зможемо надавати якісні послуги для вінничан і туристів в одній з найпомітніших будівель у Центрі на перетині кількох маршрутів. Впевнений, що це місце доповнить перелік популярних публічних просторів і притягуватиме до себе десятки тисяч відвідувачів щороку, – каже Сергій Моргунов.

За повідомленням міськради, Вінницький муніципальний туристичний хаб стане найбільшим в Україні. Тут запрацює туристично-інформаційний центр, коворкінг для туристичних стартапів та подієвий простір. У ході реконструкції приміщення намагались відновити композицію будівлі за історичними фото 40-х років ХХ ст. Зазначається, що попри те, що будинок не має статусу пам’ятки, він відіграє важливу роль у загальній фасадній лінії центральної вулиці міста.

Нагадаємо, реконструкція будівлі по вулиці Соборній, 89, де буде розміщено майбутній туристичний хаб, розпочалася в березні цього року. В жовтні міська рада виділила додаткові кошти на реставрацію будівлі.

Як повідомив Сергій Моргунов під час звіту за 2021 рік та озвучення планів на 2022 рік, турхаб у місті планують відкрити до Дня Європи.

Читайте також: Коворкінг, кав’ярня та івент-зона: стало відомо, як виглядатиме туристичний хаб у Вінниці. ГРАФІКА

Історична довідка

За історичними джерелами, тоді ще одноповерхову будівлю було зведено між 1896 та 1900 рр. одразу за реальним училищем. Розмістили у приміщенні повітове казначейство. Як свідчить листування між міським головою та очільником губернської скарбниці тих часів, фінансисти місцем були не задоволені, адже тоді це була окраїна Вінниці.

За радянської влади, у 1930-х, у стінах цієї споруди розташовувався Вінницький обласний відділ народної освіти. У 1934 році добудовують другий та третій поверх – будівля стає більш подібною до свого сучасного вигляду.

У роки німецької окупації тут дислокувалось місцеве управління митно-прикордонної охорони (Zollgrenzschutz). Під час цьогорічних будівельних робіт, до речі, були знайдені предмети, пов’язані з тим періодом. В 1944 році будівля була дощенту спалена, а відновлена лише на початку 1950-х рр.

 

 

 

Зазначається, однак, що фото, зроблені після нацистської окупації, зберегли обриси будинку. І вигляд був дещо інший, ніж той, до якого звикли вінничани.

На основі історичних світлин було вирішено максимально відновити довоєнну композицію будівлі та повернути фасадні акценти включно з вхідною групою.

Фото – з сайту міської ради та Facebook-сторінки Сергія Моргунова

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.