У Вінниці з’явилися білборди з котиками проти гомофобії. ФОТО

11:20
Автор: Катерина Дядюк

У Вінниці з’явилися білборди із зображенням рудого кота й написом «Тю, а ти шо, правда цей… як його… гомофоб?». Таку соціальну рекламу, з хештегами #СтопГомофобії та #ЗламайСтереотипи, розмістили для того, щоб привернути увагу містян до проблеми дискримінації гомосексуальних людей.

На сайті запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед», який став ініціатором кампанії проти гомофобії, зазначили, що таку рекламу розмістили не лише у Вінниці, а й у Херсоні, Кропивницькому, Полтаві та Запоріжжі.

Зокрема, у Вінниці один з таких білбордів можна побачити на проспекті Юності.

– Нашою соціальною рекламою ми закликаємо людей не бути гомофобними. Гомофобія може проявлятися по-різному, але загалом це страх, огида або дискримінація по відношенню до гомосексуальних людей. – розповів Ростислав Мілевський, директор фонду «Гендер Зед» – Наша кампанія буде тривати місяць і протягом цього часу наші білборди побачать тисячі людей. Ми хочемо, щоб люди зрозуміли, що представники ЛГБТ оточують їх кожного дня. Це може бути ваш друг чи подруга, колега або хтось з родинного кола. Можливо, вони мовчать, бо бояться побачити вашу негативну реакцію. Навіть один гомофобний коментар або невдалий жарт може змусити людину мовчати ще довгі роки.

Читайте також: У Вінниці “праві” заблокували проведення ЛГБТ-заходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

У свою чергу Дмитро Калінін, менеджер проекту, зазначив, що «у ХХІ столітті не соромно кохати, соромно – ненавидіти!».

Згідно з результатами минулорічного дослідження Інституту Горшеніна та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, 40% українців та українок не готові приймати до свого оточення ЛГБТ. Політики і публічні особи дозволяють собі дискримінаційні висловлювання на адресу гомосексуальних людей, а по всій Україні продовжуються злочини на  ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. …Сьогодні міфи та стереотипи щодо гомосексуальності мають усі підстави бути розвіяними, адже ще 1990 року, коли гомосексуальність було виключено з міжнародної класифікації хвороб, весь світ дізнався, що гомосексуальність – не відхилення і не предмет особистого вибору людини, а, скоріше, вроджена характеристика, на кшталт кольору очей чи розміру ніг (джерело – genderz.org.ua).

Глобальну інформаційну кампанію з протидії гомофобії в Україні розпочав запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», у співпраці з ГО «Спілка молодих і незалежних журналістів», вінницькою ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

Читайте також: “Поліція обирає ЛГБТ!”: націоналісти у Вінниці театралізовано вимагали відставки Авакова. ФОТО, ВІДЕО

Фото – vinbazar.com
Головне фото – genderz.org.ua