“Поліція обирає ЛГБТ!”: націоналісти у Вінниці театралізовано вимагали відставки Авакова. ФОТО, ВІДЕО

19:26
Автор: Андрій Качор

Надвечір 21 червня понад десяток молодих хлопців та дівчат влаштували в центрі Вінниці політичний перфоманс. Активісти організацій C14, “Правий сектор” на інших таким чином прагнуть привернути увагу вінничан до свавільних, на їхню думку, дій поліції по всій країні.

– Приводом для акції стали події в Києві, коли наших побратимів жорстоко побили напередодні ЛГБТ-параду, – говорить один з організаторів, активіст “Чубака” та зазначає, що у Вінниці також були схожі випадки. Зокрема він згадав інцидент патрульних з водієм Дмитром Вороновичем, якого поліцейські побили прямо в авто.

Хлопці та дівчата неквапом ідуть через Майдан Небесної сотні до вул. Театральної, на якій розташований поліцейський відділок.  Тут вони розгортають плакати “Поліція обирає ЛГБТ”, “Ні поліцейській державі” та “Зозулю та Авакова у відставку”, написані всіма кольорами райдуги. Раптом через пішохідний перехід із заламаними руками переводять одного з активістів: його “ламають” люди, вдягнуті у форму, схожу на поліцейську, а потім добивають вже біля відділку. У цей же час решта активістів нейтралізують та ставлять на коліна “поліцейських”.

Вони у свою чергу кажуть, що “ми каємося”. Кілька активістів запалюють фаєри, їм несміливо намагають заперечити поліцейські справжні, однак вони на них не зважають і продовжують вигукувати гасла “Слава Україні!” та “Авакова у відставку!”.

 – Таким театралізованим дійством ми хочемо показати, що якщо поліція і далі буде діяти таким чином стосовно активістів, у нас теж достатньо методів і засобів для протидії і ми зможемо підтримати тих активістів, до яких застосовуються незаконні накази, – говорить “Чубака”.

Наприкінці акції активісти роблять спільне фото та зазначають, що звернуться з листом до вінницької поліції, аби та переадресувала їхні вимоги про відставку вищих посадовців у Київ.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.