У Вінниці з бюджету виділили 200 тисяч гривень на стипендії спортсменам

17:29

На стипендії для спортсменів, що були призерам Паралімпійських ігор, чемпіонатів Європи та Кубку світу, з міського бюджету виділили 200 тисяч гривень. Ці гроші підуть на заохочення сімох спортсменів та їх тренерів.

Як повідомляють у Вінницькій міській раді, таке рішення було прийняте сьогодні, 24 червня, під час чергової сесії.

Винагорода за високі спортивні досягнення буде оформлена як річна стипендія, що нараховується щомісяця рівними частинами, з липня 2022 року по червень 2023. Таке заохочення отримають два тренери та семеро призерів.

Серед стипендіатів – спортсмени, які здобули призові місця на Паралімпіаді 2022.

Григорій Вовчинський виборов дві золоті медалі у біатлоні на дистанції 6 км та відкритій естафеті з лижних перегонів, дві срібних медалі у біатлоні та спринту в лижних перегонах, ще одну срібну – у біатлоні на дистанції 10 км.

Також стипендію від міської ради буде отримувати Ірина Буй. Вона здобула золоту медаль у біатлоні та бронзову – у лижних перегонах.

Стипендію призначили, зокрема, і Олександру Казіку – повністю незрячому спортсмену та його гайду (спортсмен, який веде по трасі паралімпійця з порушенням зору) Сергію Кучерявому. Вони здобули “золото” з біатлону на довгій дистанції 12,5 км та “срібло” на спаринговій дистанції 6 км.

Також стипендіатом став Максим Власюк. Спортсмен посів друге місце на чемпіонаті Європи з боксу серед чоловіків до 22 років. Винагороду отримає і його тренер Андрій Гончар.

Призначили стипендію і спортсменам Данилу Стецюку та Богдану Пограничному: акробати стали абсолютними чемпіонами Кубка світу. Їхньою підготовкою займався заслужений тренер України Юрій Голяк, який теж отримає заохочення.

Міська рада надасть стипендію і рекордсмену світу з пауерліфтингу Іван Чупринко. Наразі у спортсмена 14 рекордів світу та 20 рекордів Європи.