У Вінниці з 1 серпня зросте вартість проїзду у муніципальному громадському транспорті

17:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці зросте вартість проїзду у міському авто- та електротранспорті. З 1 серпня він становитиме 8 гривень. Також зберігається можливість безкоштовної пересадки упродовж 30 хвилин.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, сьогодні, 15 липня, виконком переглянув тарифи. Зазначається, що востаннє вартість проїзду в муніципальному транспорті Вінниці змінювалась три роки тому, і навіть тоді тариф був збитковим.

– Нині перегляд тарифу в першу чергу викликаний суттєвим здорожчанням усіх складових – від 30 до понад 60%. Крім того, через карантинні обмеження значно знизився обсяг перевезених КП “Вінницька транспортна компанія” пасажирів (електротранспортом – на 54,6%, автотранспортом – на 58,9%). З 1 серпня вартість поїздки в усіх видах муніципального транспорту становитиме 8 грн. Тариф залишається соціально орієнтованим, проте для самого підприємства він буде збитковим. Вартість електронних проїзних документів залишається пільговою. Перегляд тарифів на проїзд зараз триває по всій країні, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у “Вінницькій транспортній компанії” ще у травні просили підвищити вартість проїзду в громадському транспорті.

Директор департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов проінформував, що у 2020-2021 роках тарифи на проїзд в електротранспорті підвищили в 11 містах. А вартість проїзду міськими автобусами змінили у 9 з 22-х.  Так, наприклад, ще з травня за новими цінами платять за проїзд у Львові (від 8,5 до 10 грн), а з червня – у Краматорську (від 8 до 10 грн). Також у процесі перегляду тарифів такі міста як Дніпро, Маріуполь, Івано-Франківськ, Луцьк, Дрогобич та Полтава.

У міській раді повідомили, що економічно обґрунтовані тарифи, розраховані “Вінницькою транспортною компанією”, згідно з відповідними нормативно-законодавчими актами, мали б становити 15,19 грн в електротранспорті за одну поїздку та 18,06 грн – у міських автобусах. Однак новий тариф, який пропонується, складатиме 8 грн на всі три види муніципального транспорту: трамвай, тролейбус та автобус.

– Якщо говорити про розрахунки «ВТК», то хочу зауважити, що фахівці нашого департаменту їх ретельно перевірили. Вони об’єктивні, – зазначив Максим Мартьянов. – Ми мали багато дискусій з підприємством на цю тему. Але необхідний розумний баланс: потрібно врахувати як інтереси вінничан, так і дати можливість транспортній компанії працювати та надавати послуги пасажирам. Тому вважаємо, що максимальна вартість проїзду – це не більше 8 грн. І тариф залишається соціально орієнтованим. Також зберігається можливість безкоштовної пересадки упродовж 30 хвилин.

Водночас директор Департаменту зауважив, що тим вінничанам, які часто їздять муніципальним транспортом, зручніше та вигідніше буде купувати електронні проїзні квитки. Їхня ціна залишається пільговою. Безлімітний за кількістю поїздок місячний квиток коштуватиме 750 грн. А проїзний на 130 поїздок – 510 грн.

Повідомляється, що це буде більш ніж удвічі дешевше, аніж щоразу оплачувати разову поїздку (3,92 грн). А для студентів – вчетверо дешевше. При вартості студентського проїзного у 255 грн, одна поїздка обійдеться у 1,96 грн. Учнівський місячний квиток коштуватиме 155 грн, тож вартість однієї поїздки складатиме 1,19 грн. Отже, при купівлі електронного проїзного квитка на 130 поїздок їх вартість буде меншою: для громадян – на 51%; для студентів – на 75%, для учнів – на 85%.

Нагадаємо, що з 1 червня у Вінниці зросла вартість проїзду у “маршрутках до 10-12 гривень.

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: Вінниця у порівнянні: найкращий транспорт і дороги, погані пляжі й мало зелені. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.