У Вінницькій транспортній компанії просять підвищити вартість проїзду в громадському транспорті

17:43
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вінницька транспортна компанія звернулася до Вінницької міської ради щодо підвищення тарифу на проїзд у громадському транспорті міста. 

Про це “Місту над Бугом” повідомив директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко. За його словами, теперішній тариф на проїзд у громадському транспорті нашого міста є одним із найнижчих в Україні та економічно необґрунтованим.

Луценко пояснив, що востаннє тариф на проїзд у муніципальному транспорті Вінниці переглядали ще у 2018-му й вже тоді він був збитковим для підприємства.

– У 2018 році, коли ми затверджували останній тариф, економічно обґрунтований тариф по автотранспорту був десь 5,66, по автобусу – 8,03 грн. Але був прийнятий 4 по електротранспорту і 5 по автобусах. Тоді вже були збитки, і з тих пір вони накопичувались. Тому наразі при піднятті вартості металу, електроенергії, газу – це вже катастрофа, вже зараз терміново треба приймати міри. Тому що в нас був якийсь запас міцності, який ми за цей рік, коли був локдаун, вичерпали. І сьогодні потрібно ремонтувати транспорт, колії та всю інфраструктуру. Питання наразі назріло.

За словами Луценка, в багатьох українських містах постало питання перегляду вартості проїзду, оскільки стрімко зросли ціни на усі складові тарифу: електроенергія, паливо, метал, зарплатня працівникам. Михайло Луценко пояснив, що підприємство вичерпало усі свої резерви й відтак, аби продовжувати надавати послугу, необхідно “запроваджувати економічно обґрунтований тариф”.

– На сьогоднішній день найвища вартість у Києві – 8 грн, в Одесі – 6 грн, у Львові – 7 грн, але наразі багато міст ідуть на перерахування тарифу. Тому що дуже стрімко ростуть всі наші складові. Якщо взяти кольоровий метал – мідь, який ми застосовуємо у великі кількості, то він коштував 210 тисяч/тонна, то сьогодні вже коштує 370. Якщо метал у 2017 році коштував 22 тисячі, то сьогодні вже 46. І зарплата – по-перше, ми сьогодні перейшли на нову галузеву угоду і, по-друге, зарплата формується залежно від прожиткового мінімуму.

Як уточнює “Місто над Бугом”, про дати зміни тарифу на проїзд у громадському транспорті наразі говорити зарано, оскільки звернення від ВТК перебуває на розгляді в департаменті економіки міськради. Зазначено, що після перевірки обґрунтованості та доцільності запропонованого тарифу готуватимуть регуляторний акт та подаватимуть відповідний проект рішення на виконком міськради.

– Це великі розрахунки, і, відповідно, над цим працювали наші економісти. Сьогодні ці розрахунки вже зроблені й подані в департамент економіки. Там їх зараз перевіряють: з чимось погоджуються, з чимось – ні. Коли вже буде знайдена точка дотику, тоді вже можна буде говорити про те, що будемо виходити на такий-то тариф. Сьогодні про це ще зарано говорити. Але те, що він не відповідає сьогоденню, це однозначно, – цитує “Місто над Бугом” Луценка.

Нагадаємо, з 1 червня у Вінниці зміниться тариф на проїзд у “маршрутках” – вартість поїздки становитиме 10 гривень. Також затверджено тариф 12 гривень за одну поїздку на перевезення пасажирів до приєднаних до Вінниці громад (маршрути №30А та №30Б) і на нічному маршруті №25Н (перевозить пасажирів з 22:00 до 6:00). Повідомлялося, що зміна ціни на проїзд викликана передусім здорожчанням усіх складових тарифу.

Читайте також: З 1 червня у Вінниці зросте вартість проїзду в “маршрутках” та буде безготівкова оплата

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.