У Вінниці винесли вирок водійці авто, яка збила волонтера Ярослава Пашкевича

12:46
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Нещодавно Вінницький міський суд оголосив вирок у справі ДТП, в якому постраждав вінницький волонтер Ярослав Пашкевич. Водійці призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 51 тисяча гривень та позбавлення водійських прав на один рік. Однак цивільний позов волонтера щодо грошової компенсації суд не задовольнив. 

У Вінницькому міському суді 18 серпня відбулись дебати сторін у справі про минулорічне ДТП, в якій постраждав відомий вінницький волонтер Ярослав Пашкевич. Наступного дня, 19 серпня, суд виніс вирок.

Водійку (Наталія Теленчак) визнали винною у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого частиною першою статті 286 Кримінального Кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.). Їй призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 51 тисяча гривень та позбавлення водійських прав на один рік.

Нагадаємо, що аварія трапилася у Вінниці 14 серпня 2020 року на розі вулиць В’ячеслава Чорновола та Івана Богуна. Тоді Ярослав Пашкевич їхав на скутері у крайній правій смузі попутного напрямку.

Як було видно з камер спостереження (відео згодом стало недоступним для поширення), водійка автомобіля «КІА» при виконанні повороту праворуч не надала перевагу в русі електроскутеру. Внаслідок зіткнення волонтер впав на проїжджу частину. Згодом йому діагностували перелом кістки зі зміщенням під колінною чашечкою та прооперували.

Одразу ж після ДТП Пашкевич стверджував, що він був змушений сам викликати собі “швидку допомогу”, оскільки водійка сказала, що ДТП без потерпілих і “швидкої не потрібно”. Почувши це, чоловік забрав в неї телефон, що було видно на відео і сказав, що швидку все ж таки треба.

За словами потерпілого, на суді ж водійка стверджувала, що Пашкевич сказав, що скутер без номерів і в нього немає прав, проте він каже, що в нього при собі були права на машину, а номери на електроскутер не потрібні.

Суд неодноразово переносили і через це постраждалий втратив дорогоцінний час на реабілітацію після ДТП – тепер його організм може не повністю відновитись.

Vежа поспілкувалась з потерпілим Ярославом Пашкевичем щодо його ставлення до рішення суду та фізичного стану на сьогодні.

За словами Ярослава, на суді адвокат обвинуваченої Наталії Теленчак наголошував, що потерпілий «хоче закрити свої кредити» за допомогою грошової компенсації по цивільному позову, який суд на останньому засіданні не задовільнив.

Чоловік розповідає, що кредити, які в нього наразі є – з’явились не до, а після ДТП, оскільки компенсацію за лікування йому ніхто так і не відшкодував. Проте наголошує, що до аварії в нього дійсно був невеликий кредит, який він взяв, аби придбати скутер. Якби не ДТП – “він би його швидко віддав”, оскільки був працездатним і йому залишилась лише половина суми.

На дебатах обвинувачена наголошувала, що неодноразово пропонувала Ярославу гроші, проте зі слів чоловіка, вже після самого ДТП в той ж день, коли він перебував в лікарні, Теленчак пропонувала йому «тисячу євро і на цьому розійтись».

Як розповідає чоловік, на суді обвинувачена «плуталась в показаннях» і стверджувала, що вона таким чином хотіла «заплатити за скутер», а також пропонувала оплатити надалі лікування.

Також, зі слів Пашкевича, жінка обіцяла приїхати в лікарню до потерпілого – проте цього так і не сталось. Вже перед самою операцією, каже Ярослав, він неодноразово телефонував її, щоб вона оплатила операцію, але вона не брала слухавки. За допомогою небайдужих друзів, чоловіку все-таки вдалось зібрати суму на титанову пластину та його успішно прооперували.

Суд пояснив своє рішення у відмові грошової компенсації по цивільному позову тим, що саме страхова через суд повинна виплатити ті кошти, на які Ярослав Пашкевич має надати чеки. Проте, оскільки за більшість маніпуляцій (операційний набір, рентгени, перев’язки) у лікарнях не видають чек, а замість нього видають “папірець” “добровільний внесок”, який на суді не є доказом витрачених коштів.

Поки апеляцію Ярослав Пашкевич подавати не має наміру, наразі його очікує робота зі страховою компанією з боку Теленчак щодо відшкодування за операцію та реабілітацію.

Проблема полягає також в тому, що потерпілий, за його словами, від обвинуваченої та її адвоката не отримав жодних контактів її ж страхової компанії. Саме тому він змушений разом зі своїм адвокатом звертатись в страхову, а в разі недостатнього відшкодування повної суми лікування – подавати апеляцію.

Нових обставин на останньому суді, за словами Пашкевича не було, лише «чергові версії адвоката та обвинуваченої щодо того, що потерпілий відмовлявся брати кошти, які жінка йому пропонувала».

Пашкевич розповідає, що Теленчак «дуже переживала», що її позбавляють права керувати транспортними засобами на рік, оскільки вона «хороший водій» та «нікого не збивала».

Ярослав озвучив приблизні суми, які він витратив на лікування – близько 90 тисяч (сюди входить і титанова пластина, сама операція, лікування, знеболювальні та реабілітація). Проте оскільки процес реабілітації ще триває – сума може збільшуватись і є лише орієнтовною. Моральна компенсація – 60 тисяч. Адвокатські послуги – близько 17 тисяч (проте Пашкевичу відмовили в цьому, посилаючись на те, що він не надав чек про те, що отримав послуги від адвоката). Чоловік же наголошує, що оплатити адвокатські послуги та отримати чек він може лише після судових засідань.

Якщо страхова компанія обвинуваченої повністю не виплатить суму, то Пашкевич має намір подавати на апеляцію. Проте чоловік має велику надію на те, що «Українська пожежно-страхова компанія» (УПСК) все-таки вирішить справу на його користь та компенсує йому витрати на лікування та реабілітацію, якої він так потребує.

Зараз потерпілий очікує грошової компенсації, щоб поїхати в Київ на реабілітацію, оскільки у Вінниці, за його словами, йому мало чим можуть допомогти. Ярославу підрахували приблизну суму реабілітації у Києві – це 25-30 тисяч гривень, а сама реабілітація має тривати один місяць. За словами чоловіка, київські лікарі дають 90% прогнозів, що він повернеться до повноцінного життя без обмежень.

Наразі Пашкевич потребує реабілітації, тому всі бажаючі можуть підтримати волонтера, який збирає кошти не лише на власну реабілітацію, але й на потреби медикам, які працюють в зоні ООС.

Також волонтер зазначає, що збирає кошти на медичний рюкзак для себе, оскільки готується влаштовувати тренінги в одному з батальйонів. Окрім того, Пашкевич повідомив, що взимку планує поїхати на навчання до Латвії на курси інструкторів-парамедиків, і якщо реабілітація пройде вдало, збирається підписати контракт з ЗСУ та бути інструктором з тактичної медицини.

Відтак, охочі допомогти Ярославу можуть перерахувати благодійну допомогу за наступними реквізитами:

Картка “Приватбанку” 4149499383121603 (Ярослав Пашкевич). 

***

Ярослав Пашкевич – координатор у Вінниці та Вінницькій області Всеукраїнської громадської організації “Пошук зниклих дітей”, нагороджувався за допомогу з пошуком людей, був парамедиком в АТО. Як він розповідав Vежі раніше, не відносить себе до тієї чи іншої волонтерської групи, а є “зв’язковим” між тими, хто потребує допомоги, та тими, хто може таку допомогу надати. Зокрема, допомагає захисникам України на Сході, медикам у боротьбі з коронавірусом (наприклад, допомагав з друком захисних щитків для медиків та придбанням кисневих концентраторів та пульсоксиметрів), брав участь у допомозі людям після вибухів на військових складах під Калинівкою тощо.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: “Можу отримати інвалідність”: у Вінниці триває суд над жінкою, яка збила волонтера Пашкевича

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.