У Вінниці волонтери збирають кошти на придбання кисневих концентраторів та пульсоксиметрів

16:16
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вінницький волонтер оголосив про збір коштів на придбання обладнання для лікування та контролю стану хворих на COVID-19.

Зокрема, як зазначив Ярослав Пашкевич на своїй фейсбук-сторінці, йдеться про кисневі концентратори та пульсоксиметри.

За його словами, їх планують передавати в лікарні, щоб в подальшому вони були передані пацієнтам, які лікуються вдома. Коли пацієнти одужають, пульсоксиметри повертатимуть назад до медзакладу для наступних пацієнтів. Також є окремі захворілі на COVID-19 вінничани, які просять допомогти їм з придбанням цих пульсоксиметрів.

Концентратор кисню – це пристрій, який концентрує кисень з газопостачання шляхом вибіркового видалення азоту для подачі газового потоку, збагаченого киснем.

Пульсоксиметр — медично-діагностичний прилад для вимірювання рівня сатурації кисню в капілярній крові (оксигенації). Існує чимало патологій, що супроводжуються гіпоксією (нестачею кисню в організмі, наприклад у крові – гіпоксемією). У таких випадках моніторинг сатурації необхідний постійно” – Вікіпедія.

В коментарі Vежі Ярослав Пашкевич уточнив, що наразі вдалося зібрати кошти на 27 пульсоксиметрів, збір коштів триває.

– Ми знайшли кисневі концентратори та пульсоксиметри по ціні, що нижча, аніж будь-де, й немає черги в два місяці. Кожен концентратор коштує від 32 тисяч гривень + розхідні матеріали на кожного хворого + доставка “Новою поштою” – написав Пашкевич та додав, що пульсоксиметри коштують до 500 гривень.

За словами Ярослава Пашкевича, наразі придбано 27 пульсоксиметрів, з яких 25 передадуть лікарням міста. Наступну партію планують закупити в кількості 50 пристроїв.

Що стосується кисневих концентраторів, то наразі волонтери не назбирали достатньої суми для їх придбання. Пашкевич додає, що потрібно зібрати щонайменше  64 тисячі гривень, адже купувати їх потрібно відразу (їх швидко розкуповують). Відтак волонтер просить небайдужих громадян долучитись до збору коштів.

Волонтер також написав: “Депутати, кандидати в депутати, партії та бізнес! Підключайтеся до збору! Всі будемо лежати в одній палаті, вірус бахне всіх, а раптом вам дістануться придбані концентратори?”.

Номер картки волонтера Ярослава Пашкевича: 5168 7573 2575 5801 (“Приват-Банк”). В призначенні платежу потрібно вказувати “На концентратори” або “На пульсоксиметри”.

Яка забезпеченість кисневими концентраторами та пульсоксиметрами в міських лікарнях

Очільник Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш зазначив, що допомога від волонтерів кисневими концентраторами для міських лікарень буде справді доречною.

Він пояснив, що кисневих концентраторів в лікарнях справді обмаль. Але уточнив, що це  – незалежні джерела кисню, тож окрім них є ще так звані «кисневі магістралі», які облаштовують в медзакладах міста. Олександр Шиш пояснив, що в цьому випадку йдеться про подачу кисню від стаціонарного джерела до пацієнта.

– Прокладання кисневої магістралі вимагає низки кроків, – пояснює Шиш. – Це проект, експертиза, це закупівля матеріалів та безпосередньо монтаж. Відтак, якщо придбати кисневий концентратор і підключити до нього зволожувач – виходить значно швидше.

Шиш додає, що місто також буде докуповувати кисневі концентратори та збільшувати кількість кисневих точок в рамках облаштування кисневих магістралей.

– Але, якщо волонтери мають можливість допомогти медичним закладам міста та області кисневими концентраторами, то звісно, це буде дуже доречно, – каже Шиш.

Він також пояснює, що потреба в джерелах кисню залишається актуальною через щоденне зростання кількості пацієнтів, які потребують кисневої терапії. Також закупівля такого обладнання – тривалий процес в декілька етапів. Окрім того, кількість пропозицій продажу та поставки такого обладнання на найближчий час, а не за кілька місяців – дуже обмежена.

– Потреба в обладнанні є, вона збільшується кожного дня. Але прокладати кисневі магістралі, збільшувати кількість точок, залучати нові ліжка – тривалий процес. Кисневі концентратори якраз і є таким компромісним варіантом, який дозволяє забезпечити пацієнтів киснем до того моменту, коли буде достатньо кисневих магістралей. Це тимчасовий вихід, але це вихід.

Щодо пульсоксиметрів, Олександр Шиш сказав, що напруженої ситуації з ними в закладах міста – немає.

– Пульсоксиметрів, моніторів спостереження – достатньо. Але кількість киснево залежних пацієнтів в нас збільшується кожного дня.

Нагадаємо також, саме Ярослав Пашкевич спільно з іншими волонтерами ще на початку карантину почав виготовляти захисні щитки для медиків Вінниччини.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна переглянути ТУТ.

Читайте також: «Це як на початку війни»: історії вінницьких волонтерів, які допомагають військовим і медикам

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.