У Вінниці виділять додаткові кошти на харчування учнів-пільговиків

18:00
Автор: Дар'я Гоц

У Вінниці збільшують фінансування обідів учням пільгових категорій та в дитячих садках.

Вже з першого вересня у школах і дитячих садках міста збільшать витрати на харчування для дітей пільгових категорій, аби покращити якість обідів. На це з бюджету Вінницької міської ОТГ додатково виділяють близько двох мільйонів. Таке рішення сьогодні затвердили на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Для учнів пільгових категорій, які віком від 6 до 13 років, збільшать вартість обідів з 7,50 до 10 гривень, а дітям віком від 10 років встановили вартість харчування на рівні 13 гривень. Для тих учнів, які навчаються у дошкільних групах спеціальної загальноосвітньої школи для дітей з вадами розумового розвитку, вартість харчування збільшують з 28 до 34 гривень.

– Підвищення вартості харчування стосується дітей пільгових категорій, – розповідає очільниця департаменту освіти Оксана Яценко. – До цих категорій у школах відносяться діти загиблих учасників АТО/ООС, діти, чиї батьки є учасниками бойових дій, діти-сироти та напівсироти… Цим дітям збільшена вартість харчування приблизно на 30%. Також збільшується вартість харчування в дитячих садочках. Це надасть можливість підвищити якість харчування та поповнити раціон.

Щодо дитячих садочків, то для дітей до трьох років збільшують вартість обідів з 18 до 22 гривень, а для старших з 28 до 34 гривень.

Для дітей непільгових категорій вартість обідів залишається на рівні п’яти гривень.

– Про підвищення вартості харчування (для непільгових категорій – ред.) будемо говорити в пропозиціях до бюджету 2020 року, – додала Оксана Яценко.

Очільниця департаменту також прокоментувала ситуацію щодо вакцинації дітей, яка стала обов’язковою для того, аби відвідувати школи та дитячі садки.

– Взагалі, до кінця навчального року був опублікований спільний лист Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти про недопуск нещеплених дітей до навчального процесу. Це стосується як садочків, так і загальноосвітніх навчальних закладів.  Дивлячись на те, що в Україні не поліпшується ситуація з кором, ми пропонуємо всім батькам зробити щеплення (дітям – ред.) до першого вересня, щоб діти самі не наражались на небезпеку і не заражали інших.

За її словами, тим, хто не робитиме щеплення, пропонується альтернативна система освіти – домашнє навчання.