У Вінниці на Південний Буг вивели земснаряд та екскаватор-амфібію. ФОТО

9:48
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці продовжують чистити русло Південного Бугу. На воду вивели земснаряд та екскаватор-амфібію, які звільняють дно від багаторічних мулових відкладень і таким чином поглиблюють його.

Міський голова Вінниці на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що в акваторії водойми техніка працює місяць. Після зими її роботу відновили у рамках І черги проєкту. Наразі наблизились до району облводоканалу.

Зі слів Сергій Моргунова, усе це робиться для того, щоб покращити екосистему річки та воду в кранах вінничан.

 

– Весняний період очистки досить короткий – від сходження льоду до початку нересту. Активна фаза робіт із залученням додаткової техніки, зокрема земснарядів з баржею, запланована на літо. Рухатимуться по руслу у напрямку міста, – написав Сергій Моргунов. 

Мер міста також нагадав, що комплексний проєкт очищення річки стартував минулого року. Тоді вдалося пройти ділянку протяжністю понад 1 кілометр (від об’їзного мосту у напрямку міста) і викачати близько ста тисяч кубометрів намулу. У результаті річка в деяких місцях поглибшала до 4-6 метрів, а течія стала більш інтенсивною.

 

– Вінниця – єдина громада, яке реалізує власними зусиллями такий масштабний проект оздоровлення головної водної артерії. Але щоб очистити більше 13 км русла у межах міста, знадобиться не менше 6-7 років. А ще потрібні й інші комплексні рішення з модернізації інфраструктури водопостачання.

– Головне завдання, яке ставимо перед собою, – якісна і безпечна вода для вінничан. І ця важлива ціль визначена у головному документі громади – Стратегії “Вінниця 3.0”, – зазначив Сергій Моргунов. 

 

Фото – facebook.com/SAMorgunov

Читайте також: З дна Бугу у Вінниці вивезли вже понад 800 вантажівок намулу. ВІДЕО

Читайте також: Річку Південний Буг очищатиме надпотужний земснаряд за майже 6 мільйонів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Приток води вже збільшився”: земснаряд на Десенці розчистив перший відрізок дна. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.