«Ми поруч»: у Вінниці відкрили кризовий центр для мам з дітьми і вагітних жінок

7:49
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розпочав роботу новий кризовий центр для мам з дітьми та вагітних жінок. Проживання у центрі безкоштовне, а жінки зможуть отримати правову та психологічну допомогу. Наразі засновники потребують допомоги щодо облаштування закладу для комфортнішого проживання.

Заснувала кризовий центр «Ми поруч» вінницька волонтерка Юлія Дякун. Вона розповіла радіо «Місто над Бугом», що центрі зможуть на певний період надавати прихисток жінкам, поки вони не знайдуть роботу та нове житло. Перебування в Центрі для жінок буде повністю безкоштовне.

Крім того, у центрі можна буде отримати правовий захист, психологічну допомогу, певний медичний супровід, догляд та харчування.

– Я вже протягом 15 років волонтер медичний і регулярно в моїй діяльності траплялись родини, яким не було куди подітись з різних причин. І тому я подумала, чому б не створити центр. Треба було переконатись, чи є така необхідність, і я тоді написала пост у Фейсбуці. Виявилось, що проблема нагальна. Почали шукати приміщення, знайшли великий будинок приватний, — розповіла Юлія Дякун.

Свої двері кризовий центр «Ми поруч» відкрив 17 січня, однак ще до офіційного відкриття там почали проживати декілька мам з дітьми. Загалом у центрі зможуть прийняти до 10 родин.

– Тут можуть проживати вагітні жінки або мами з дітьми до 18 років. Вони можуть перебувати тут, якщо в них немає де жити, наприклад, вона тікає від чоловіка. Для кожної мами буде складатись такий індивідуальний план, не буде якогось шаблону для всіх. Більше того, у нас є штатний психолог, і кожна мама знає, що це буде її обов’язок — працювати з психологом. Раз в тиждень у них буде індивідуальне заняття, — додала засновниця центру.

Щоправда, наразі ще потребують допомоги щодо облаштування центру, аби проживання було комфортнішим. На сторінці закладу у Facebook вчора, 17 січня, повідомили, що терміново потрібно придбати ще один холодильник (вісім тисяч гривень), каремати в ігрову кімнату (2 тисячі гривень), стелажі у дитячу кімнату (4 тисячі гривень), чотири килими.

 

– Сьогодні наш день народження. Нам поки 0 днів, ми тільки прийшли у цей світ. Але у нас вже є перші дві підопічні родини. І центр з їх появою ожив. В ігровій почались перші ігри, хоча вона ще зовсім не обладнана. Та чи спинить це дітей? В кухні малюк вже їв на новому стільчику для годування, ми випробували перші тарілки, побили перший стакан (тільки на щастя). Ми розібрали просто гору посилок і передач. Наші помічники зробили три поїздки, щоб зібрати по місту всю допомогу. Ми маємо невеличкий запас продуктів і побутової хімії, посуду, постільних принадь, рушників. А скільки у нас іграшок! Все це стало можливим завдяки вашій допомозі.

– Ви круті, всі ви, хто підтримав відкриття кризового центру у Вінниці. Дякую від імені мам, які вже тут і від імені мам, які ще потраплять сюди. Ви навіть не уявляєте як багато ви робите для родин, які опинились у кризовій ситуації. Ви рятуєте життя мамі і її дітям, бо вони мають шанс залишитись разом. І це найбільша цінність – можливість мами бути разом зі своїми дітьми, – йдеться у дописі центру у Facebook.

Куди надсилати благодійні кошти:

на картку Юлії Дякун: 4149 4393 1621 3820

або

Отримувач : ГО “Кризовий центр “Ми поруч”

код ЄДРПОУ 44044712

IBAN UA423026890000026007055358800

Призначення платежу – благодійна пожертва для Кризового центру

Телефон кризового центру «Ми поруч» — (067) 838 5579.

Сторінка у Facebook за ЦИМ посиланням.

Головне фото: ілюстративне з dccca.org

Читайте також: Кризовий центр “Дім Мама” збирає 90 тисяч гривень на додаткові ліжка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.