У Вінниці відкрили сучасний центр розвитку для дітей із синдромом Дауна. ФОТО

18:36
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці відкрили центр розвитку для дітей з особливими розумовими потребами «Сонечко», мета якого – допомогти таким дітям якнайкраще соціалізуватися. Наразі центр відвідує 30 дітей, які хворіють на синдром Дауна.

Заняття у регіональному інклюзивному просторі з підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, розпочалися 10 вересня. І зараз центр «Сонечко» постійно відвідує 30 дітей, з якими займається 11 педагогів. Він працює шість днів на тиждень і приймає дітей з усієї області.

Центр з кімнатами для ігор, навчання, фізичної реабілітації та кухнею облаштували в новій будівлі за адресою: вулиця М. Кошки 10а. Як розповіла Тетяна Гнатик, заступниця директорки громадської організації «Вінниця Даун Синдром», на цей заклад у Вінниці чекали понад два роки, а його відкриття стало можливим завдяки волонтерам і небайдужим меценатам.

– Заняття в нас проходять з 12:00 до 19:00, так як зранку основна маса діток ходить в садочки і школи, – розповіла Тетяна Гнатик. У нас є 30 дітей, які займаються постійно, але у кожного різна кількість занять: хтось приходить тричі на тиждень, хтось – один. Наприклад, по суботах ми проводимо заняття для діток, які приїжджають з районів. До нас на заняття з Жмеринки їдуть, з Хмільника… навіть з Хмельницького одна сім’я приїжджає. Ми стараємося підлаштовуватися і швидше брати тих, кому допомога потрібна більш критично, адже у Вінницькій області дітей із синдромом Дауна до 18 років десь біля 500.

Читайте також: У Вінниці діти з синдромом Дауна взяли участь у показі мод. ФОТОРЕПОРТАЖ 

Основною метою центру «Сонечко» є надати сім`ям, що виховують дітей з інвалідністю, первинну кваліфіковану допомогу: консультативну, психологічну та розвивальну. Таким чином батьки зможуть швидше адаптуватися до нового статусу та своєчасно отримати  «дорожню карту» по вихованню та розвитку «сонячної дитини», а діти отримають кваліфіковану підготовку до різних етапів життя у суспільстві.

У центрі проводять заняття для  п’яти вікових груп, відповідно до їх потреб:

  • 0-2 роки: психологічна підтримка батьків, кінезіотерапія (фізична корекція), сенсорно-моторна інтеграція;
  • 2-4 роки: підготовка дітей до відвідування дитячих садочків, корекційні заняття (логопед, дефектолог психолог), групові та індивідуальні розвивальні заняття (арт-терапія, методика «Нумикон», сенсорно-моторна інтеграція, логоритміка).
  • 4-8 років: підготовка дітей до навчання у загальноосвітній школі, розвивальні та корекційні заняття (попередні + ейдетика, ментальна арифметика, заняття з побутового орієнтування, соціалізація);
  • 8-11 років: розвивальні заняття направлені на підвищення рівня академічних знань школярів, розвивальні та корекційні заняття (попередні + програма статевого виховання);
  • 12 та старше: все, що в групі 8-11 років + театральний гурток, а також групова робота з психологом «Клуб веселого дозвілля», з акцентом на комунікацію та самоідентифікацію свого «Я» у суспільстві.

Також у центрі розвитку «Сонечко» будуть проводити навчальні семінари, тренінги і майстер-класи для дітей, а їх батьків залучатимуть до навчального процесу, з метою здобуття елементарних навиків при навчанні та вихованні дитини з особливими освітніми потребами.

Тетяна Гнатик зазначила, що для сімей, які виховують дитину з синдромом Дауна, цей заклад стане комфортним простором для спілкування, а спеціалісти, які там працюють, ще й допоможуть їм справитися з критичними ситуаціями та труднощами.

Заняття у центрі небезкоштовні, але Тетяна Гнатик запевнила, що це символічна і цілком підйомна для батьків сума.

– Центр безкоштовний, але нам потрібно оплачувати працю педагогів, і кожне заняття має різну вартість. Частину ми перекриваємо за рахунок спонсорських грошей, та якщо не знаходимо, заняття доводиться оплачувати батькам тих дітей, які тут займаються, – пояснила Тетяна Гнатик.

 

З приводу занять у центрі розвитку для дітей з особливими розумовими потребами «Сонечко» можна звертатися за телефонами: (063) 668 72 59; (068) 369 82 03 (Наталя Валер’янівна, адміністратор закладу).

Фото – зі сторінки Володимира Слободянюка у Фейсбук

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.