У Вінниці відкрили погруддя Леонтовичу та анонсують премію імені композитора. ФОТО

14:52
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 1 вересня, на території Вінницького обласного училища культури і мистецтв відкрили пам’ятник всесвітньовідомому композитору, який народився на Вінниччині, Миколі Леонтовичу.

Погруддя виготовили за кошти обласного бюджету, вартість пам’ятного знаку – 135 тисяч гривень, авторство проекту належить місцевому скульптору Володимиру Овраху.

Пам’ятник відкривали за участі представників обласної влади під звуки найвідомішого твору Леонтовича – “Щедрик”, а саму подію приурочили до 140-річчя від Дня народження композитора та 60-річчя училища, яке заклад відзначатиме наступного року.

   

Окрім того на сесію Вінницької обласної ради вже підготовлено проект рішення про призначення премії ім. Леонтовича в розмірі 20 тисяч гривень.

Згідно з положенням про премію, нагорода призначатиметься професійним композиторам та хоровим колективам “за визначні заслуги в розвитку музичного та хорового мистецтва” і “популяризацію творчості Миколи Леонтовича”.

Подаватися на премію той чи інший кандидат може не частіше ніж раз на три роки, водночас премія не надається посмертно.

Про початок прийому заявок на здобуття премії буде оголошуватися в жовтні на сайті ОДА, сама ж премія видаватиметься в грудні кожного року на честь Дня народження видатного композитора. Для того, аби взяти участі в конкурсі потрібно надіслати пакет документів на вказану в оголошенні адресу, серед яких має бути характеристика на кандидата від керівника підприємства та організації, документи про освіту, а також аудіо/відеозаписи твору чи концертного виступу. Обиратиме переможців журі, склад якого формується згідно з розпорядженням голови ОДА.

Фото Андрія Завертаного