У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед”. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:06
Автор: Ольга Каплун

Сьогодні, 19 жовтня, на Старому місті у двох локаціях відбулось відкриття меморіалу жертвам Голокосту на старому єврейському кладовищі та відкриття Вінницької філії офісу “Європейського центру Хесед”.

Меморіал відкрили об 11:00 на старому єврейському кладовищі по вулиці 20 березня, 78, що на Старому місті.

Як зазначалось у фейсбук-спільноті “Єврейська спільнота Вінниці”, меморіал присвячений євреям міста Вінниці та околиць, загиблих від рук нацистів в 1941-1944 роках.

 

 

Як було анонсовано, у заході взяли участь представники єврейських організацій міста Вінниці та області: генеральний директор рабинського центру Європи – Рабин Ар’є Гольдберг, головний рабин Житомира і Західної України – Рабин Шломо Вільгельм, головний рабин Вінниці та області – Рабин Шауль Горовіц.

На заході були прочитані поминальні молитви, а також “Кадиш”.

Також на відкритті меморіалу запалили шість лампадок – як символ шести тисяч єврейських життів, яких було насильницьки вбито.

 

 

 

 

А вже о 13:00 на Маяковського, 226 відбулось офіційне відкриття філіалу офісу “Європейського центру Хесед” у Вінниці. Під гучну музику духовні лідери – рабини перерізали стрічку та представили медичне оснащення центру.

 

Відтепер в новому офісі члени єврейської громади та їхні сім’ї зможуть отримати медичні препарати та взяти напрокат медичне обладнання для реабілітації.

“Європейський центр Хесед” може запропонувати єврейській спільноті взяти медичне обладнання в безоплатний прокат.

У центрі представили, зокрема: милиці, електричний небулайзер, генератор кисню, інвалідні коляски, телескопічну палицю, купальне обладнання, дитяче ліжечко, педальний тренажер, дитячі ваги та ролятори.

Як було зазначено на відкритті, програма оренди медичного обладнання є абсолютно безкоштовною для членів єврейської громади.

 

Необхідне обладнання можна отримати під символічну заставу на термін до трьох місяців. Через три місяці термін оренди може бути продовжений ще на три місяці за символічну плату.

Таким чином, члени спільноти можуть користуватись медичним обладнанням до шести місяців. Проте після закінчення цього терміну – в центрі передбачена можливість придбання обладнання, доплативши необхідну суму або ж повернути його назад.

Ведуча на відкритті також зазначила, що в центрі в наявності є ШВЛ-апарати та апарати для дихання та кисневої терапії.

 

Серед великої кількості медичного обладнання “Vежа” помітила, зокрема: допоміжний пристрій для ходіння з підтримкою для коліна, опору на спину на ліжко, інвалідний візок з регульованою спинкою, дитячий інвалідний візок, 4-опорну тростину, пристрій для вимірювання тиску, педальний тренажер, складний допоміжний пристрій для ходіння на колесах, чотириколісні ходунки, електричний інгалятор, бічний ліжковий поручень, надувний матрац та інше медичне оснащення.

Після презентації обладнання гостей заходу запросили до фуршету, під час якого в них була можливість послухати виступи вихованців школи “Ор Менахем“, а також виступи музичних колективів та виконавців, зокрема, музичного оркестру з Коростеня та гру на акордеоні Андрія Сокольвака.

 

 

 

 

Керівником Вінницького філіалу “Європейського центру Хесед” став Вадим Ройт.

Фото – Зорини Гаджук

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: На території лікарні імені Ющенка відкрили виставку “Забуті жертви Другої світової війни”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.