Ветеранів Другої світової у Вінниці нагородять преміями

21:11
Автор: Юлія Плахтій

У Вінниці з нагоди відзначення 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні нагородять 19 ветеранів. Всього в обласному центрі мешкає 156 учасників бойових дій та інвалідів війни. 

Рішення про нагородження частини з них підтримав виконавчий комітет Вінницької міської ради 23 квітня.

Як зазначено в документі, ветеранів нагородять Грамотами Вінницької міської ради та її виконавчого комітету, а також грошовими преміями в розмірі 1243 гривні.

Всього у переліку ветеранів, яких мають нагородити – 19 осіб. Як повідомили у Вінницькій міськраді, найстаршому з ветеранів, якого мають нагородити, цьогоріч виповниться 102 роки, наймолодшому – 85 років.

Загальна сума, яку витратять на нагородження – 23 648 гривень.

У департаменті у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю міськради Vежі зазначили, що у зв’язку з карантином, урочистих церемоній нагородження не буде. З наступного тижня представники ВМР навідуватимуть ветеранів та вітатимуть їх у них вдома.

В коментарі Vежі очільник Вінницької міської організації ветеранів Костянтин Фомічов розповів, що загалом у Вінниці станом на 25 квітня мешкає 156 ветеранів, які є учасниками бойових дій у Другій світовій війні та інвалідами війни (вони також прирівнюються до УБД).

Щодо точної кількості вінницьких учасників бойових дій у Другій світовій війні, які безпосередньо воювали зі зброєю в руках, Костянтин Фомічов зазначив, що їх наразі близько 20 осіб. Він пояснив, що багато громадян з цих 156 прирівнюються до УБД та мають такий статус.
Фомічов також пояснив, що нагороджують цього разу 19 осіб, а не всіх 156 у зв’язку з тим, що ветеранів вітають почергово до різних свят та пам’ятних дат. До того ж, в переліку нагороджених не всі ветерани є безпосередніми учасниками бойових дій, а як вже зазначалося, можуть мати такий статус (прирівнюються).

За словами Фомічова, найстаршому ветерану Вінниці, Михайлу Федоровичу Вороніну, 101 рік (його й мають найближчим часом). Чоловік – офіцер, був інженером на військових аеродромах, має цілу низку нагород та відзнак.

Наймолодшому учаснику бойових дій (безпосередньо учаснику) – 92 роки. Це Іван Матвійович Лук’яненко.

Також у Вінниці зареєстровано 2 664 особи, які мають статус учасника Другої світової війни (учасники трудового фронту, були в окупації тощо).

З переліком імен ветеранів, яких вже невдовзі нагородять, та повним текстом рішення можна ознайомитись ТУТ.

Нагадаємо, минулого року ветеранів вітали у вінницькому кінотеатрі “Родина”.

Для них вихованці мистецьких закладів міста та творчих колективів співали пісні та танцювали, а також дякували за мир та подарували букети бузку. Як усе було – читайте в матеріалі за ЦИМ посиланням.

Читайте також: День початку якої війни? Коли насправді почалася Друга світова для Вінниці – коментарі істориків

Фото з архіву Vежі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.