“Служу народу України”: у Вінниці привітали ветеранів Другої світової війни. ФОТО

12:30
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні, дев’ятого травня, відзначають 74-ту річницю з дня завершення Другої світової війни. Зранку у вінницькому кінотеатрі “Родина” керівництво міста, області, а ще вихованці творчих колективів вітали ветеранів, які у свій час зробили все можливе, аби здобути перемогу. 

У фойє кінотеатру школярі вишикувались та гучними оплесками й вигуками вітали ветеранів, які заходили до приміщення. Сьогодні у більшості присутніх на одязі були символічні червоні маки, які означають пам’ять про жертв усіх військових збройних конфліктів. У самій залі кінотеатру були не лише ветерани, які безпосередньо воювали у Другій світовій, а й діти війни та військові, які були учасниками інших воєн.

Для присутніх ветеранів вихованці мистецьких закладів міста та творчих колективів співали пісні та танцювали, а також дякували за мир та подарували букети бузку.

– Я всім вдячна, що у це велике свято нас поздоровляють. Я повернулась з Верховної Ради, там розказала  про нашу роботу і трошки я їх “укусила”, – посміхаючись, розповіла 96-річна ветеранка Другої Світової Ольга Твердохлєбова. – Сказали мені: “Ольга Іванівна, ви так добре виглядаєте!” А я відповідаю, що а як же! Я роблю зарядку, я не курила, я на роботу ніколи не запізнювалась, а є такі, що гроші одержують, а на роботу не ходять. Ну, нічого, вони так почухалися, але аплодували.

Цього дня у кінотеатрі привітали 12 ветеранів та одну дитину війни. Зрозуміло, що через поважний вік не всі змогли бути присутніми та доручили своїм дітям отримати грамоти, квіти та конверти від міської та обласної рад.

– Служу народу України! І вам також, – звернувся ветеран війни Леонід Копецький до своїх бойових товаришів, отримавши нагороди від керівництва міста.

У своїх промовах голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, обласної ради Анатолій Олійник та заступниця міського голови Галина Якубович дякували за перемогу, бажали всім добра та здоров’я.

– Окрім всього, це просто свято, що треба буде випити бойових сто грам, з’їсти партизанську кашу, все це буде в парку. Мирного нам всім неба, позитивних емоцій і давайте посміхатись, сьогодні дуже велике свято, – додав Валерій Коровій і його пропозицію схвально сприйняли присутні у залі.

Протягом дня, починаючи з 13 години, у Центральному парку будуть концертні програми до Дня перемоги “Пісні, обпалені війною” за участі провідних творчих колективів та окремих виконавців. Також там розгорнуть польову кухню. О 15 годині влаштують ще один концерт на проспекті Космонавтів, а з 15 до 16 у краєзнавчому музеї відбудеться тематична екскурсія “В боях за Вінниччину”.

Читайте також: “Війна всіх океанів”: у Вінниці вшанували пам’ять десятків мільйонів загиблих в Другій світовій. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото Миколи Геркалюка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.