У Вінниці в “Книжці” відкрили пункт Команди підтримки “Дії”

15:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вчора, 1 грудня, у Вінниці відкрили перший в місті та області пункт Команди підтримки “Дії”. Зокрема тут вінничани зможуть вирішити проблему генерації “ковідного” сертифіката, якщо така існує. 

Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація на своєму сайті, пункт запрацював в адмінбудинку “Книжка”. Далі такі ж пункти відкриють у торгівельних центрах “Мегамолл” та “МагіГранд”, а до кінця тижня – у Могилів-Подільському.

Наразі ведеться робота над тим, щоб в існуючих 44 ЦНАПах могли консультувати населення з питання отримання сертифікату про вакцинацію, а загалом в Україні діє близько 900 точок Команд підтримки – у центрах масової вакцинації населення та в ЦНАПах.

Як працюватиме пункт?

В пунктах надаватимуть інформацію про види СOVID-сертифікатів та пояснюватимуть, як їх отримати на порталі та в застосунку “Дія”, куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, визначити помилку генерування сертифіката.

Також представники Команди “Дії” розкажуть, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів. Також тут допоможуть увійти на портал “Дія”, щоб отримати КЕП для входу.

Як пояснив керівник із розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік, який був учора на відкритті пункту, не відображення “ковід”-сертифікату в додатку може бути пов’язане з некоректним внесенням даних про пацієнта ЄСОЗ або ж порушенням роботи системи. В такому разі Команда підтримки “Дії” підкаже, чи потрібно звертатися до сімейного лікаря для коригування інформації.

Посадовець також повідомив, що громадяни з паспортом-книжечкою теж можуть згенерувати міжнародний “ковід”-сертифікат у мобільному застосунку “Дія” замість внутрішнього “ковід”-сертифіката.

Зліва направо —  Андрій Кавунець,  Мстислав Банік, Сергій Борзов

Як ідеться у повідомленні, на локації працюють два волонтери. Наразі до роботи залучені волонтери Вінницького національного медичного університету ім. М.Пирогова. Також до цієї справи долучилися співробітники обласного управління статистики. Як зауважив радник Голови ОДА Андрій Кавунець, що волонтери “Дії” не мають доступу до персональних медичних даних:

– Вони працюють винятково з “Дією” або на пристрої отримувача послуг чи через портал “Дія”, з якого потім виходять. Якщо ми бачимо, що проблема може бути пов’язана з єдиною системою охорони здоров’я, то наші волонтери можуть сконтактувати з реєстраторами – медпрацівниками, які можуть зайти в електронну систему і перевірити дані. Проте вирішення деяких питань потребує звернення до сімейного лікаря або ж до пункту щеплення, де вакцинували людину.

Як пише “Місто над Бугом”, пункти Команди підтримки мобільного застосунку “Дія” працюють у Вінниці щодня з 10 до 17 години у робочі дні, та з 10 до 15-ої – у вихідні.

Проєкт запуску пунктів Команди підтримки “Дії” по всій Україні реалізований Мінцифрою спільно з регіональними командами цифровізації за допомоги “Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні” (Проєкт підтримки “Дія”), який впроваджує ПРООН за підтримки Швеції, та за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії.

Читайте також: Ляшко пояснив, як зміняться правила карантину з 6 грудня

Фото – Вінницька ОДА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.