Ляшко пояснив, як зміняться правила карантину з 6 грудня

10:09
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 6 Грудня 2021, в 11:18

В Україні з 6 грудня посилюються правила карантину. Серед іншого, скоротиться термін дії “жовтого” сертифіката вакцинації, а бізнес повинен буде перевіряти наявність щеплення через “Дію”.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 30 листопада.

– 24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, вони набудуть чинності 6 грудня. Посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян …Найбільше зміни в правилах карантину стосуються правил для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки.

Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності у “жовтій” зоні: не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі; або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають цю опцію, – зазначив Ляшко.

Зі слів міністра, люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти Covid-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у “жовтому” рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

– взяти участь у проведенні всіх масових заходів, зокрема: культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших;

– відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

– скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил: носіння маски та дотримання соціальної дистанції в 1,5 метра.

Термін дії “жовтого” сертифіката вакцинації (який можна отримати після першого щеплення) з 6 грудня стає 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Міністр нагадує, що наразі мінімальний інтервал між дозами вакцини, в залежності від виду вакцини складає від 14 до 28 днів.

Ляшко зазначив, що бізнес має перевіряти у відвідувачів всі Covid-сертифікати шляхом зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”. Наразі МОЗ працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях.

Після зчитування QR-коду в смартфоні відображається статус Covid-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування Covid-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення і отримати штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Оновлення: щодо роботи громадського транспорту

Також, за повідомленням МОЗ, додані нові норми й для “зеленого” рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.

“Ця норма також буде чинна і на “жовтому” рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на “жовтому” рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень” – зазначили у МОЗ.

***

З 9 грудня набуває чинності наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов’язковою. Йдеться про:

– працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
– працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів;
– працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (наприклад, “Укрпошта”, “Укрзалізниця” тощо).

 

Читайте також: В Україні планують запустити бустерне вакцинування від коронавірусу на початку 2022 року

Читайте також: «Потрібно більше інформаційних кампаній»: як учителька з Вінниччини змінила свою думку та вакцинувалася

Читайте також: Щеплення, фейки, РПЦ: розбір аргументів на користь [не] вакцинуватись (з мемами)

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.