× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці в грудні почне роботу інспекція з паркування

13:14
Автор: Юлія Плахтій

Цього року у Вінниці розпочне свою роботу інспекція з паркування. Загалом у новоствореному відділі планується 20 посад. Також міськрада планує придбати спеціальний евакуатор та вже розробляє документацію на створення спеціального майданчику для розміщення тимчасово затриманих транспортних засобів. 

Про це стало відомо сьогодні, 6 вересня, під час круглого столу за участю представників міськради та громадських активістів.  Інспектування розпочнеться з вулиці Соборної.

     

Як нагадав Михайло Варламов, директор Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку, під час минулої сесії Вінницької міської ради було підтримано “Програму розвитку сфери паркування транспортних засобів на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки”.

– Коли ми починали розробку Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, багато експертів та мешканців міста, які приходили на заходи з обговорення, говорили про те, що потрібно впорядкувати процеси паркування в місті. Дійсно, зараз є такі проблеми, коли люди паркуються на пішохідних переходах, велосипедних доріжках та навіть на пожежних гідрантах. Внаслідок цього змінюється рух громадського транспорту, ускладнюється рух спеціалізованих машин тощо. Зараз в нашого міста є дилема: або ми будемо автомобілецентричним містом або містом, яке врахує інтереси всіх мешканців, – сказав Варламов.

Програму було розроблено як один з документів на виконання Закону України про реформування сфери паркування транспортних засобів, який набув чинності з 27 вересня 2018 року. Законом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Закону про  дорожній рух та до Закону про місцеве самоврядування. Місцевому самоврядуванню було рекомендовано створювати відділи, де працюватимуть інспектори з паркування, а також впроваджувати автоматизовану систему оплати паркування.

Програмою передбачено створення екопарковок “Зелений острів”, “перехоплюючих” паркувальних майданчиків та паркінгів, спеціально обладнаних паркувальних майданчиків. Окрім того, Програмою передбачено створення інспекцій з паркування та створення системи автоматизованої оплати штрафів. Детальніше про Програму читайте за ЦИМ посиланням.

Протягом кількох перших місяців інспектори проводитимуть роз’яснювальну роботу водіям щодо того, що вони здійснюють те чи інше порушення щодо паркування. Якщо власника залишеного транспортного засобу не буде, щоб його не чекати, йому залишать відповідну інформаційну листівку. За результатами моніторингу, в центрі міста виявлено близько 110 додаткових місць для паркування. Саме звідси і розпочнеться робота інспекторів.

Михайло Варламов повідомив, що під час минулої сесії було підтримане рішення про збільшення штату Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку для того, щоб забезпечити нормальне функціонування відділу за паркування. Також Варламов окремо зупинився на проблемі культури паркування та в якості прикладу навів петицію щодо створення паркомісць біля авторинку “Сатурн” та реорганізації дорожнього руху.

Михайло Варламов

– Як на території самого ринку є парковка, так і через дорогу, на території “Гостинного двору” є безкоштовна парковка, є банер і покажчик. Але все одно водії стають під знаками, які забороняють зупинку і стоянку. Відділ по контролю з паркування має можливість накладати штрафи про притягнення до адмінвідповідальності за порушення правил зупинки та стоянки транспортних засобів. Зібрані кошти будуть спрямовані виключно на модернізацію інфраструктури паркування, нанесення дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків і в подальшому, я думаю, навіть будівництво багатоповерхових паркінгів, – сказав Варламов.

Він також зазначив, коментуючи ситуацію біля “Гостинного двору”, що протягом кількох перших місяців інспектори проводитимуть роз’яснювальну роботу вінничанам щодо того, що вони здійснюють те чи інше порушення щодо паркування.

Начальник зазначеного відділу, Геннадій Богуславський, розповів про практичний досвід подібних інспекцій по контролю за паркуванням, які вже працюють в країні (зокрема це Тернопіль, Луцьк, Київ, Дніпро, Львів, Харків).

Артур Андрущенко (ліворуч) та Геннадій Богуславський (праворуч)

Богуславський зазначив, що згідно з розпорядженням міського голови Сергія Моргунова було розпочато роботи щодо формування відділу паркування у Вінниці. Нині затверджено форму одягу інспекторів, затверджено положення про повноваження відділу, штатну чисельність відділу паркування (20 посадових осіб, з яких 16 – інспекторів. Нині в Департаменту готуються до оголошення конкурсу щодо набору інспекторів (орієнтовно 13 вересня). Також ведеться робота з інвентаризації та пошуку додаткових паркувальних місць (в центрі міста, як зазначив Варламов, є 110 таких місць для безкоштовного паркування). Інспектування розпочнеться з вулиці Соборної.

– Завершуємо будівництво кімнати для інспекторів з паркування. Це спецкімната, де буде доступ до Національної автоматизованої системи, де інспектори зможуть входити в Єдину базу даних власників транспортних засобів, – сказав Богуславський. – Айтішники вже розробляють відповідні програми.

Також Богуславський розповів про механізм оформлення штрафів за паркування. Інспектори з паркування фіксуватимуть адміністративні порушення (пов’язані з зупинкою, стоянкою та паркуванням авто) за допомогою фотозйомки (на фото буде також планують розміщувати GPS-координати місця, де було правопорушення). Інформація передаватиметься через мережу інтернет в спеціальний центр.

Далі через принтер інспектор роздруковує повідомлення про адмінпорушення з вказаними реквізитами щодо сплати штрафу. Також буде QR-кодом з посиланням на сайт ВМР, де буде розміщено ці фото. Інший QR-код можна використати для сплати штрафу на місці, якщо водій згоден з штрафом (якщо водій сплачує штраф протягом 10 днів, оплата здійснюється в розмірі 50%). Згодом, за участі інспектора, який зафіксував порушення, складається протокол про адміністративне порушення і рекомендованим листом надсилається власнику авто.

– Законодавець нас зобов’язав надсилати ці лист саме власнику. Якщо водій, а не власник, протягом 20 днів добровільно прибуває до нас і оплачує штраф і каже, що він був за кермом, то постанова переписується на нього, – сказав Богуславський.

Також під час круглого столу стало відомо про плани міської ради щодо придбання спеціального евакуатора. Також розробляється технічна документація щодо створення спеціального майданчику для перебування тимчасово затриманих транспортних засобів.

Артур Андрущенко, головний спеціаліст департаменту інформаційних технологій, розповів про те, що в першу чергу мета Програми  – наведення порядку з паркуванням. Андрущенко зазначив,  що міська рада планує вдосконалити на своєму сайті “Мапу міста” та внести на неї дані про всі паркувальні місця (в тому числі з інформацією про те, чи це місця для водіїв з обмеженими можливостями, або ж, наприклад, для таксистів).

Врешті учасники круглого столу обговорили нюанси Програми та погодились, що місту вона потрібна. Водночас, фахівці наголосили, що сприймати інспекторів з паркування як каральний орган не потрібно. “Головне – це створення безпечних умов для всіх мешканців міста” – підкреслили фахівці.

Фото автора 

Читайте також: Паркування по-вінницьки: які зміни готує міська влада для водіїв

Читайте також: Міськрада Вінниці створила відділ, який стежитиме за правильним паркуванням у місті

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.