Паркування по-вінницьки: які зміни готує міська влада для водіїв

10:40
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькій міській раді планують масштабні зміни в паркуванні на території міста. В місті створять екопарковки “Зелений острів”, “перехоплюючі” паркувальні майданчики та паркінги, а також спеціально обладнані паркувальні майданчики.

Про це йдеться у рішенні «Про затвердження Програми розвитку сфери паркування транспортних засобів на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки”, яке прийняли сьогодні, 30 серпня, на черговій сесії Вінницької міської ради. За рішення проголосували 31 із 40 присутніх депутатів.

Причинами змін, як позначають в документі, є те, що “існуюча система паркування характеризується браком місць для паркування, низькою якістю послуг з паркування автотранспорту, відсутністю облаштованих майданчиків паркувальними автоматами, автоматичними в’їзними та виїзними терміналами тощо”.

Чого очікувати вінничанам?

Муніципальний капіталізм в дії

Перше, і чи не найголовніше –  паркувальних місць у Вінниці стане більше. Як повідомляється в Програмі, потреба в паркувальних місцях по місту становить з розрахунком не менше, ніж на 62 900 автомобілів. 

Зазначена кількість паркомісць становить 16 – 17 відсотків від загальної кількості мешканців Вінниці, яких наразі понад 370 тисяч мешканців. Таке співвідношення, як повідомляють автори Програми, –  це практика європейських столиць та великих міст. Скільки наразі у Вінниці паркомісць – не повідомляється.

Друге – різновидів місць для паркування також стане відносно більше. Так, крім обладнання вже звичних різних паркувальних майданчиків (на проїзній частині, на відокремлених просторах та спеціально обладнаних) та паркінгів, для водіїв створять “перехоплюючі” паркінги та паркувальні майданчики, а також екопарковки.

І, нарешті, третє, – частина з них (якщо не всі) стануть платними. Наразі невідомо, яка частка паркомісць залишиться безоплатною для всіх категорій населення, проте, як повідомив Vежі Геннадій Богуславський, співавтор Програми, він впевнений, що такі місця все ж залишаться.

Ілюстративне фото. Джерело – 49000

Своєчасній оплаті за паркування будуть “сприяти” встановлення паркоматів та робота інспекторів з паркування. При чому, тарифи на паркування будуть застосовуватись в залежності від зональної подільності міста – чим далі від центра міста ви паркуєтесь, тим дешевше. Загалом Вінниця буде умовно розподілена на три зони (I, II та III).

Штрафи без участі водія?

“З’їздив в магазин по хліб, називається…”

За словами пана Геннадія, інспектори з паркування фіксуватимуть адміністративні порушення (пов’язані з зупинкою, стоянкою та паркуванням авто) за допомогою фото- та відеозйомки. Далі ця інформація оперативно передаватиметься через мережу інтернет в спеціальний центр.

Надалі, після перевірки особи власника, докази порушення будуть опубліковані на сайті вінницької міської ради. Згодом, за участі інспектора, який зафіксував порушення, складається протокол про адміністративне порушення і рекомендованим листом надсилається власнику авто.

Інспектори складатимуть протоколи за правопорушення, передбачені частинами першою і третьою статті 122 (у частині порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів у межах відповідного населеного пункту, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису); а також частинами першою і другою статті 152-1 КУпАП.

Сума штрафу за ч.1, 3 статтею 122 КУпАП – від 255 до 510 гривень. А за частиною першою і другою ст. 152-1 КУпАП (“Порушення правил паркування транспортних засобів та порушення правил обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів”) залежить від вартості однієї години паркування. Так, за кожну добу несплаченого паркування водіям загрожує штраф в 20-кратному розмірі від вартості однієї години паркування.

Екопарковки та “перехоплюючі” паркінги

Парковки з травою?

Програма розвитку сфери паркування передбачає шість видів парковок, які будуть створюватись у місті. Так, наприклад, паркувальні майданчики на проїзній частині будуть обладнані знаками, паркоматами та розміткою.

А для спеціально обладнаних паркувальних майданчиків та паркувальних майданчиків на відокремлених просторах – передбачається ще й приміщення для персоналу, дорожнє покриття та в’їзний-виїзний термінал. Передбачається також і будівництво споруд для паркування – паркінгів.

Особливим видом є “перехоплюючі” паркувальні майданчики (паркінги). Вони будуть розташовуватись на в’їздах у місто біля основних магістралей з розвинутою інфраструктурою транспортних розв’язок громадського транспорту. Такі майданчики (паркінги) дадуть можливість водію залишити свій автомобіль на необхідний йому час та продовжити рух до центральної частини міста за допомогою громадського транспорту.

“Перехоплючі” паркінги (майданчики) будуть виключно платними. Щоправда, при сплаті за надані послуги паркування буде застосовуватись тариф на паркування, нижчий ніж в центральній частині міста. Також на “перехоплюючих” майданчиках плата за паркування транспортних засобів на понад дві години має бути меншою від плати за користування паркувальними майданчиками при погодинній оплаті

Нарешті, останнім видом є екопарковка “Зелений острів” – паркувальний майданчик, територія якого засіяна газонною травою й укріплена газонними ґратами. Ґрати будуть встановлені над травою для забезпечення збереження зеленого трав’яного покриву і запобігання його деформації.

Ілюстративне фото. Джерело – molbuk.ua

В Програмі повідомляють, що цей вид – “найбільш екологічний варіант з усіх на цей момент”. “Зелені острови” встановлять на територіях, які не входять до переліку озеленених територій загального призначення. Це додасть озеленених територій, які будуть оснащені для паркування автомобілів.

Коли очікувати зміни?

“Як то, платні парковки з листопада-грудня?”

Вважати, що у найближчий рік у Вінниці з’являться до 62 900 паркомісць, не варто. Адже створювати місця для паркування будуть протягом майже двох з половиною років – до кінця 2021 року. Почати збираються з центру міста. Наразі ж у відділі паркування планують зробити моніторинг наявних у Вінниці місць для паркування.

Натомість, інспектори, які будуть слідкувати за дотриманням правил паркування, вийдуть на роботу вже в листопаді цього року. Щоправда, поки у відділі паркувань немає жодного інспектора, а коли вони вийдуть, то спершу будуть займатись інформуванням мешканців Вінниці.

Платні паркувальні місця планують розробити й затвердити у листопаді-грудні 2019 року. Тоді ж розроблять й затвердять зони паркування, відповідно до яких будуть встановлюватись тарифи.

Фото – з Програми розвитку сфери паркування транспортних засобів
на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки

Головне фото – to-p.in

Читайте також: Вінничани просять зробити парковку біля авторинку “Сатурн”

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.