У Вінниці в будівлі експологового №2 планують розмістити дитячу поліклініку, жіночу консультацію і септичну гінекологію

21:14
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці в будівлі колишнього пологового будинку №2 планують розмістити, зокрема, дитячу поліклініку, жіночу консультацію і септичну гінекологію. Також будівлю планують відремонтувати.

Про це днями повідомив на своїй фейсбук-сторінці Вінницький міський голова Сергій Моргунов та розповів Vежі директор Департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

 

Так, зі слів Шиша, наразі пологовий будинок №2 як юридична особа вже не існує – акушерська служба переїхала з нього до Старого міста. А сам заклад юридично приєднали до Центру матері та дитини. З його слів, наразі суд вже зняв обмеження на реформування (згаданих) закладів охорони здоров’я.

Зазначимо, що ще в грудні 2022 року Господарський суд Вінницької області в межах забезпечення позову призупинив реорганізацію другого пологового будинку. Разом з тим, як видно з постанови Північно-західного апеляційного господарського суду у цій ж справі (від 16 лютого 2023 року), цей захід забезпечення позову скасували – за апеляційною скаргою міськради.

Зокрема, в постанові суду значилось, що твердження заявника (Анастасії Парень), що в майбутньому рішення Вінницької міської ради (щодо реорганізації – авт.) порушить право членів Вінницької міської територіальної громади на отримання медичних послуг, право членів територіальної громади на участь у вирішенні питань, що безпосередньо стосуються прав та законних інтересів громади, не приймається судом до уваги, оскільки забезпечення позову має стосуватись саме прав позивача, однак інші члени територіальної громади, на порушення прав яких посилається заявник, не звертаються з позовом у даній справі та таких повноважень заявнику не надавали.

Тому і посилання заявника на електронні петиції та внесені місцеві ініціативи членів територіальної громади не можуть прийматися до уваги. Крім цього, Національна професійна спілка “Прометей”, на порушення прав якої посилається заявник, не звертається з позовом у даній справі та таких повноважень для звернення від свого імені заявнику не надавала.

Зрештою, Північно-західний апеляційний господарський суд апеляційну скаргу Вінницької міської ради задовольнив, а ухвалу Господарського суду Вінницької області від 19.12.2022 у справі №902/1308/22 скасував.

Разом з тим, в будівлі експологового, як повідомив міський голова, плануються зміни:

– Вагітні матимуть зручніші умови – жіноча консультація з Замостянської переїде на перший поверх. Там же діагностика.
– Малечу не потрібно буде возити на Старе місто до вузькопрофільних лікарів – дитяча поліклініка та «Клініка, дружня до молоді» займуть другий поверх в будівлі на Коцюбинського, 50.
Септична гінекологія (яка зараз на Замостянській, 18 – авт.) – на 3-му поверсі. Там будуть створені покращені умови для лікування жінок з гнійно-септичними захворюваннями, – зазначив Моргунов.

Як додає Олександр Шиш, у випадку консультації на Замостянській вона має переїхати в більш просторе приміщення експологового, що зробить надання послуг комфортнішим.

Планується відремонтувати будівлю – зокрема, утеплити, зробити капітальний ремонт покрівлі, створити укриття, встановити додатковий ліфт та поставити сучасні зручні меблі. Разом з тим, зі слів очільника департаменту, казати про конкретні терміни виконання робіт поки зарано, однак у міськраді “зацікавлені виконати їх якнайшвидше”.

Зі слів Шиша, наразі в місті є три заклади, де можуть народжувати вінничанки та гості міста – Перший пологовий будинок, Центр матері та дитини на Старому місті та Вінницька обласна клінічна лікарня імені Пирогова (пологове відділення).

Деталі щодо реформування медзакладів та приєднання пологового будинку №2 до Центру матері та дитини – ТУТ.

Фото зі сторінки Сергія Моргунова