У Вінниці пологовий будинок №2 приєднають до Центру матері та дитини, а багатопрофільну лікарню – до МКЛ №1

14:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці пологовий будинок №2 приєднають до Центру матері та дитини, а Вінницьку багатопрофільну лікарню – до міської клінічної лікарні №1.

Як повідомляє Вінницька міська рада, відповідні рішення схвалили сьогодні, 30 вересня, на черговому засіданні сесії міської ради. Зазначають, що цей крок зробили “в рамках медичної реформи та відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України”.

 

“За” реорганізацію полового №2 проголосували 38 депутатів (п’ятеро – “Проти”, один – “Утримався”), за реорганізацію клінічної багатопрофільної лікарні – всі 47 “За”.

Перед початком сьогоднішньої сесії під стінами міськради відбувся мітинг за участю близько двох десятків людей, які виступали проти реорганізації пологового згідно з процесами, пов’язаними з медичною реформою. Мітингувальники тримали плакати з написами “Ні – закриттю пологового будинку №2”, “Влада – руки геть від 2-го пологового будинку”, “Ні медичному геноциду” тощо.

 

 

 

Додамо, що депутатка Олена Верлан-Кульшенко просила відтермінувати прийняття рішення щодо пологового будинку на два місяці і не підтримувати реорганізацію. Вона пояснила, що звертається від імені колективу закладу, оскільки, за її словами, пологовий будинок може себе забезпечити й оплатити заробітну плату.

Натомість на сайті міськради зазначили причини рішення приєднання пологового №2 до Центру матері та дитини і подальшу долю закладу, його пацієнтів і працівників.

Зокрема вказали, що передумовою для внесення таких змін є Постанова Кабміну № 741 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо забезпечення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення” від 1.07 2022 року та Закон України від 01.07.2022 № 2347-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги”, який суттєво змінює наступні Закони України: “Основи законодавства України про охорону здоров’я” та “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”.

В рамках медичної реформи, починаючи з липня, НСЗУ відновлює оплату закладам за фактично надані послуги та пролікованих пацієнтів. Тобто, гроші мають іти за пацієнтами. Такий підхід є маркером якості послуг, адже люди йдуть туди, де їх більше влаштовує рівень обслуговування і кваліфікація лікарів. Таким чином держава через механізм виділення коштів за таким принципом сприяє реорганізації незавантажених закладів та посилює конкуренцію на ринку медичних послуг, – зазначено у повідомленні.

Пояснюють, що якщо до реформи два умовні заклади однакового профілю та з приблизно однаковими показниками за кількістю охоплення населення та чисельності персоналу фінансувались однаково, то “з початком реформування “зрівнялівка” залишились в минулому. В результаті – чим більше послуг надає заклад, тим більше коштів він отримує. І навпаки – їх зменшення призводить до зменшення фінансування. До кінця року на основі фінансового аналізу діяльності лікарень органи місцевого самоврядування мають прийняти рішення з оптимізації медичних закладів, якщо є така необхідність”.

Ситуація у Вінниці

На сайті міськради вказують, що у Вінниці група експертів протягом двох місяців вивчала питання фінансової стабільності медичних закладів міста, а результати разом із рекомендаціями надали на розгляд медичній раді, засідання якої відбулось 14 вересня.

– Підсумком обговорення стало рішення: рекомендувати проведення реорганізації шляхом приєднання нестабільних підприємств, як пологовий будинок № 2 і Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, до більш фінансово стійких та рентабельних закладів, – ідеться у повідомленні.

Директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш зазначив, що “якщо нічого не зробити сьогодні – завтра не буде чим платити заробітну плату колективу. Фактично питання з зарплатою уже виникло. Причини – дублювання послуг закладу та низька економічна ефективність, які виникли через зменшення реальної кількості послуг“.

На фото – Олександр Шиш: 

Статистика

Також наводять статистику, згідно з якою в Україні спостерігається демографічний спад: за останні п’ять років кількість пологів у міських комунальних закладах зменшилась на 20% (у 2016 році – 5332 пологів, а у 2021 році – 4260). “Очікувана кількість пологів у 2022 році – 3990 (розрахунок по факту 8 місяців)“.

Через зменшення кількості пологів два міські пологові будинки поставали перед труднощами. У Центрі матері та дитини витрати на зарплату колективу у липні цього року склали 6,8 млн грн, при отриманих від НСЗУ – 6,6 млн. Другий пологовий витратив на зарплати 4,6 млн, тоді як отримав від НСЗУ – 3,8 млн грн. Загалом, питома вага зарплат від усієї нарахованої НСЗУ суми за липень 2022 року у Пологовому будинку № 1 складає 80%. Тоді як в КНП “Вінницький клінічний пологовий будинок №2” та Центрі матері та дитини – 122 та 98% відповідно, – пише міськрада.

Обслуговування пацієнток і ситуація з персоналом

За повідомленням міськради, “серед сильних сторін Пологового будинку №2 – ефективна діяльність стаціонарної допомоги пацієнтам з гінекологічною патологією в частині оперативних втручань та амбулаторно-патронажної служби закладу”. Тому вказують, що робота цих підрозділів залишається без змін.

Олександр Шиш зазначив, що жінки з лівого берега і надалі можуть звертатися в жіночу консультацію на Замостянській та отримувати послуги в гінекологічному відділенні. Також, вагітні можуть обирати, в якому саме пологовому будинку міста народжувати.

Шиш каже, що “місто намагатиметься максимально, в міру можливості, зберегти колектив закладу. Працівникам буде запропоновано працевлаштування в інших пологових закладах“.

Також наводять цитату медичної директорки пологового будинку №2 Вікторії Яровенко, що “це об’єднання дасть змогу підвищити рівень заробітних плат та навиків персоналу“. Також, за її словами, важливо, що на старому місці залишаються працювати жіноча консультація та гінекологічне відділення і “вагітним буде зручно, адже не потрібно далеко їхати. А у нас на облік щомісяця стає 100-120 вагітних“.

 

Фото Зорини Гаджук, головне ілюстративне – з архіву

Читайте також: У Вінниці затвердили нові назви для 161 топоніму. ПЕРЕЛІК

Читайте також: У Вінниці виділили додаткові кошти на закупівлю генераторів, облаштування укриттів у школах та лікарнях і допомогу ЗСУ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.