У Вінниці цьогоріч закуплять 10 сучасних електробусів

14:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці ухвалили рішення на отримання кредиту від АБ “УКРГАЗБАНК” для закупівлі 10 низькопідлогових електробусів для КП “Вінницька транспортна компанія”. 

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, це рішення було ухвалено, щоб виконати умови державної програми, за якою 30% фінансування від загального обсягу проєкту по електробусах має забезпечити громада.

Так, відомо, що 10 нових одиниць транспорту буде закуплено по державній програмі у рамках Кіотського протоколу, яка фінансується за рахунок зелених інвестицій. Це мають бути комфортабельні низькопідлогові електробуси, великогабаритні – завдовжки 12 м, місткістю – не менше 75 пасажирів.

За словами міського голови Сергія Моргунова, загальна вартість цього проєкту – 212 мільйонів гривень. На сьогодні тендерні процедури вже розпочато.

Маємо надію, що вже, можливо, у серпні-вересні, Вінниця матиме ще плюс десять електробусів, – каже Сергій Моргунов.

Відомо, що частка громади (вищезгадані 30%) становитиме не більше 70 мільйонів гривень. Решта, кажуть в міськраді, – по лінії держави. Зазначається, що сьогоднішнім рішенням сесії КП “ВТК” отримало дозвіл на залучення кредитного ресурсу в державному банку “УКРГАЗБАНК”. Термін кредитування – до 5 років. Наразі триває тендерна процедура на придбання електробусів. 26 січня завершився строк подачі пропозицій, початок торгів запланований на початок березня. Згідно з умовами тендеру, постачання транспорту передбачено з липня по жовтень 2022 року.

Кіотський протокол – міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети. Протокол зобов’язує розвинуті країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів. Кіотський протокол – додатковий документ до Рамкової конвенції ООН зі змін клімату, підписаної 1992 року на міжнародній конференції в Ріо-де-Жанейро. Сам протокол прийнято в Кіото 11 грудня 1997 року, а почав діяти він з 16 лютого 2005 року (джерело – uk.wikipedia.org). Детальніше – за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, інформація про те, що Вінниця по Кіотському протоколу може отримати 10 сучасних електробусів, з’явилась ще минулоріч.

Фото – з архіву

Читайте також: Вінниця першою в Україні затвердила декларацію про Зелений курс міста

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.