У Вінниці стартувала реконструкція технопарку «Кристал»

9:35
Автор: Vежа

У Вінниці стартувала масштабна реконструкція технопарку «Кристал», що на вулиці на 600-річчя. Він буде першим саме муніципальним центром інновацій в Україні.

Про це сьогодні, 15 червня, на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Сергій Моргунов, вінницький міський голова. З його слів, корпус заводу перетворять у сучасний бізнес-інкубатор, який стане магнітом для креативної молоді.

– Цим стратегічним проєктом ми займаємось з 2018 року. Через пандемію вимушено відтермінували старт робіт. Радий, що нам вдалось увійти в етап будівництва, – зазначив Сергій Моргунов.

Загалом інноваційно-технологічний парк “Кристал” займе три поверхи (8,5 тис. кв. м приміщень).

Повідомляється, що у старій будівлі демонтують практично всі зношені конструкції: покрівлі, перегородки, підлоги. Натомість укріплять фундамент та влаштують монолітні залізобетонні перекриття, замінять дах на мембранний та змонтують колони.

Все мають встигнути до кінця цього року. Зарезервували на це 23 млн грн, з яких 8,5 млн – з бюджету громади, решту – залучили з державного. А вже наступного року перейдуть до інших технологічних робіт.

 

– Архітектурне рішення будівлі відповідатиме головній ідеї центру – інноваційність. Функціонал розробляли, спираючись на кращий світовий досвід. Щодо концепції майбутнього парку «Кристал» – радились з експертами діючого технопарку з нашого польського міста-побратима Кельце, – повідомив мер Віниці.

На площах технопарку розмістяться:
– ІТ-школа
– лабораторія Fab Lab для стартапів
– навчальний центр для дорослих
– дитячий техноцентр
– коворкінг
– понад 100 класичних та клубних офісів
– конференц-зали.

 

– Наша мета – аби за кілька років цей простір «ожив», – зазначив Сергій Моргунов. – Інноваційна активність прибавить серйозні інвестиції. Упевнений, що інноваційно-технологічний парк стане важливою точкою опори для економіки не тільки нашого регіону, але і країни. І важливо, що технопарк відкриє можливості самореалізації для талановитих молодих людей, які зможуть бути успішними у рідному місті.

Фото, графіка – facebook.com/SAMorgunov 

Читайте також: Банк експертів, Fab Lab та мільйонні прибутки: у Вінниці розробили концепцію технопарку “Кристал”. ФОТО

Читайте також: Технопарк “Кристал” у Вінниці планує розпочати роботу до 2022 року. ГРАФІКА

Читайте також: Вінницький завод “Кристал” цього року планують приватизувати

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.