Станом на сьогодні, 1 березня, у Вінницькій області вакцинували близько 120 медиків. В Україні – понад 3 тисячі осіб.
Зокрема на Вінниччині 117-м вакцинованим став Ігор Матковський, головний лікар “Клінічного Центру інфекційних хвороб”, де лікують зокрема й хворих на COVID-19.
– Для мене взагалі є дивним те, що медичні працівники скептично ставляться до вакцинації взагалі, і конкретно, якщо говорити за цю індійську вакцину “Oxford/AstraZeneca”. Тому що ми багато чого споживаємо індійського, […] багато медичних медикаментів робиться з сировини, яка виробляється або в Індії, або в Китаї, – зазначив Ігор Матковський, якому сьогодні зробили щеплення від COVID-19.
Ігор Матковський
– Ось це те, що стосується країни виробника. А що стосується взагалі вакцинації… Оскільки я лікар-інфекціоніст з 25-річним стажем, […] для мене взагалі ніколи не виникало питання, чи потрібне чи не потрібне щеплення. Тому що вакцинація на сьогодні контролює багато захворювань і не дає їм розвиватися. Згадаємо ліквідацію, наприклад, натуральної віспи, поліомієліту і таке інше. І для нас для всіх абсолютно нормальним є щорічне щеплення проти грипу. Я думаю, що ми вже починаємо жити в еру, коли скоріш за все потрібно буде щорічне щеплення проти коронавірусу, – зазначив головний лікар.
Ігор Матковський наголошує на важливості вакцинації, водночас каже, що 100%-го щеплення медичних працівників неможливо буде досягти, адже є протипоказання та є побоювання.
– Ізраїль через один місяць відкриває країну. Все. Тобто вже на сьогодні 50% отримало 2 дози вакцини, і ще за місяць буде фактично понад 70%. І Ізраїль поступово буде переходити до звичайного життя. То чи не є це головним, вже практичним, доказом? – зазначив Ігор Матковський.
Про вакцинацію на Вінниччині
– Ігор Анатолійович був 117 щеплений медик в області, – розповіла Тетяна Бондаренко, заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА і регіональна координаторка з організації проведення вакцинації.
– Ми розпочали в середу вдень прийом вакцини. Оскільки вакцина прийшла в післяобідню пору, було щеплено 20 фахівців. Потім 30 фахівців – в четвер. В п’ятницю – 50. І на сьогодні ми вже маємо практично 40 щеплених тут, в цьому закладі. І далі по черзі. В нас розписаний графік, вакцинуються і працівники “ковідних” лікарень, і працівники “екстренки”, – зазначила Тетяна Бондаренко.
Нагадаємо, що 24 лютого на Вінниччину доставили перші 17 800 доз цієї вакцини “Covishield”, яку виготовляють в Індії, і яка є аналогом вакцини “Oxford/AstraZeneca”. В той же день розпочалася вакцинація лікарів, і першою у Вінницькій області вакцинували сімейну лікарку Людмилу Бойко.
Тетяна Бондаренко
Варто зазначити, що поки що вакцинують лише лікарів із Вінниці: в райони області вакцину ще не завозили. Зі слів Тетяни Бондаренко, це пов’язано з тим, що із 20 бригад лікарів, які мають робити щеплення, навчання пройшла лише одна (завтра має розпочатися дводенний тренінг для ще чотирьох команд з районів).
Детальніше про те, у яких районах Вінницької області лікарів вакцинуватимуть першими, читайте за ЦИМ посиланням.
– Механізм різний. Якщо в районі є умови для зберігання вакцини, то туди буде видаватися вакцина на день-два-три роботи (залежно від того, яка планується кількість вакцинуватися). Або ж бригади будуть приїжджати щодня в Вінницю на обласний склад і отримувати цю вакцину, – пояснила Тетяна Бондаренко.
Про вакцинацію в Україні
Максим Степанов. Фото – facebook.com/moz.ukr
Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, станом на ранок 1 березня щеплення зробили вже понад 3 тисячам українцям.
Також сьогодні зробив щеплення проти COVID-19 Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. У повідомленні йдеться, що на першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ у зоні Операції об’єднаних сил. Однак сьогодні Максим Степанов вніс зміни до Національного плану вакцинації, що “дозволило міністру охорони здоров’я та Президентові України зробити щеплення публічно, аби розвіяти страхи, які виникають навколо цього процесу”.
– В рамках початку публічної кампанії з вакцинації та під час інспектування ходу вакцинальної сесії Максим Степанов на власному прикладі продемонстрував, що вакцина AstraZeneca (CoviShield) – безпечна та якісна, і закликав не вірити фейкам, які поширюються з метою дискредитації загальнонаціонального плану з вакцинації, – повідомили у МОЗ.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.