У Вінниці шукають волонтерів, які створять дизайн для мобільної станції сортування сміття

15:38
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінницькі екоактивісти оголошують конкурс з розроблення лого та дизайну мобільної станції сортування сміття. Станція є спільним проєктом організації “Екоплатформа ДІЛИ” та станції сортування “Shuttle”. 

Про це Veжі розповіли Марія Леванчук – учасниця екологічних проєктів, головна організаторка вінницького еко-фестивалю “ДІЛИ”, та Марія Ошовська – студентка, ініціаторка еко-ініціатив, зокрема станції сортування “Shuttle”.

Зліва направо – Андрій Бураков, волонтер на стації “Shuttle”, Марія Ошовська та Марія Леванчук

Мобільна станція – це конструкція, яка слугуватиме місцем збору відсортованого сміття. В перспективі її планують розміщувати на міських фестивалях та інших міських чи приватних подіях. Особливістю станції є те, що її можна збирати та розбирати кілька разів. «Ми замовили конструкцію з якісних матеріалів, аби її можна використовувати не один раз і вона не зламається», – каже Марія Леванчук.

Вона розповідає, що мобільну станцію придбали за кошти, отримані з організації фестивалю «ДІЛИ», який відбувся у Вінниці позаминулого року. Коштувала така станція 19 тисяч гривень.

Працювати цій станції допомагатимуть волонтери з «Шатлу» – станції сортування сміття, яка працює на території школи “АІСТ” більше півтора року. Як і в “Шатлі”, на станції волонтери допомагатимуть людям розмістити сміття до правильного контейнера. Окрім цього, конструкція передбачає невелике місце для проведення лекцій. Зібрана на мобільній станції сировина буде передана до “Шатлу”.

Станцію можна замовити як послугу: «З комерційними проєктами це буде співпраця на комерційній основі, з соціальними проєктами будемо домовлятися».

У зв’язку з появою мобільної станції еко-активісти оголошують конкурс на дизайн мобільної станції.

 

– Станція по суті вся біла, дах з тентовим покриттям, з боку білі банери. Ми розуміємо, що по тенту і банеру важко щось намалювати, але ми хотіли б якоїсь її оформити. Ми хотіли, щоб це ще візуально виглядало класно, бо наші логотипи дуже різнобарвні і їх важко поєднати. Таким чином ми б також хотіли підтягнути (в проєкт, – прим. ред.) митців.

Окрім цього, ініціаторка створення “Шатлу” Марія Ошовська розповіла, що на своїй стаціонарній станції вони потребують. Каже, що у приміщенні, де розміщена станція, тече дах, і вони шукають надійного майстра, який зможе його відремонтувати та почистити: «Нам потрібен хтось, хто огляне дах і скаже, що треба з ним зробити». Розповідають, що гроші та матеріали для латання дірок у них є.

Окрім цього, команда шукає людину з автомобілем, яка б могла орієнтовно раз в місяць перевозити мішки з сировиною в Київ на переробку («Україна без сміття»). Ідеться про таку сировину як блістери від ліків, PET пляшки від хімії, пляшки від молока та чеки.

Кажуть, що орієнтовно за місяць набирається чотири мішки розміром 1,20 метра, які можна розмістити й в легковій машині. “Раніше ми здавали це на спалювання, їх там просто забирала і все”. Нагадаємо, станцію сортування сміття «Шатл» відкрили школярі 2019 року на території школи «АІСТ». Ця станція не є комерційним проєктом, а є освітньою ініціативою, адже покликана навчити людей сортувати та підвищити свідомість вінничан.

Зв’язатися з командою “Шатлу” та запропонувати їм свою допомогу можна, зв’язавшись з ними через інстаграм ТУТ або у фейсбуці за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, цієї весни у місті відкрилася ще одна публічна станція сортування сміття від школярів “Eco Friends”, що на Малих Хуторах. За перші два місяці роботи на станції назбирали близько трьохсот кілограмів пластику, дві тисячі кілограмів макулатури та 85 кілограмів батарейок.

 

 

 

 

Читайте також: “Сортує Тарас, планеті нормас”: у Вінниці розпочався еко-фестиваль “ДІЛИ”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Екологічний “Shuttle”: у Вінниці відкрили другу станцію сортування сміття. ФОТО

Читайте також: «Можна починати з себе»: як у вінницькій школі працює сортувальна станція «Eco Friends». ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.