У Вінниці ще на двох вулицях запрацює «Зелена хвиля»

12:01
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінниці продовжують облаштування системи «Зелена хвиля». Нещодавно цей режим світлофорів запрацював на декількох магістральних вулицях міста, тепер на черзі ще дві. 

Комунальне підприємство «Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху» оголосило закупівлю послуг на 1 200 000 гривень. За ці кошти мають розробити проект схеми організації координованої роботи світлофорних об’єктів на вулицях Вінниці.

«Зелена хвиля» – це робота світлофорів у режимі, під час якого зелене світло вмикається на всій вулиці, чим дозволяє транспорту максимально швидко проїжджати відрізок, а не їхати від перехрестя до перехрестя, чекаючи своєї черги на світлофорі. Така практика частіше використовується на найбільших транспортних артеріях міста (джерело – autocentre.ua).

Згідно документації, «Зелена хвиля» продовжиться по Хмельницькому шосе та вулиці Келецькій. Загалом необхідно скоординувати між собою 22 світлофори.

Вказано, що програми роботи світлофорних об’єктів мають бути розроблені для таких режимів роботи:

  • Для локального режиму роботи кожного світлофору;
  • Роботи по планах координації «Зелена хвиля» для кожної магістралі;
  • Режим «Зелена вулиця» для кожної магістралі;
  • Режим роботи та координація руху пасажирського транспорту загального користування для кожної вулиці по кожному маршруту;
  • Заходи щодо підвищення безпеки пересування пішоходів;
  • Схеми встановлення на перспективу камер відеонагляду та можливе корегування роботи вже встановлених камер.

Вздовж Хмельницького шосе «Зелена хвиля» буде запроваджена на 12 світлофорах: від ТЦ «Епіцентр» до перехрестя із Магістратською. На Келецькій – від Барського шосе до вулиці Данила Галицького.

До речі, всі запроектовані заходи мають бути технічно можливими для впровадження на вже існуючих технічних засобах регулювання. Строк виконання робіт до кінця року.

Потенційний виконавець проекту повинен мати підтверджений досвід успішного впровадження «Зеленої хвилі» в інших містах України (не менше трьох договорів).

Щоправда, коли саме це запрацює на інших вулицях ще невідомо, адже наразі ще приймаються тендерні пропозиції. Початок аукціону з визначення виконавця робіт заплановано на 19 серпня.

Нагадаємо, що в червні у Вінниці запрацював цей режим роботи світлофорів на відрізку дороги від кола на Київській (в’їзд у місто), по вулицях Зулінського, Брацлавській, Лебединського, Немирівське шосе і до останнього світлофора біля автосалону «Автомир» на виїзді з міста (поворот на Вінницькі Хутори). Завдяки цьому час проїзду на цій ділянці дороги в години пік зменшився з 33 хвилин до 22, а в час меншої завантаженості — до 17 хвилин. «Зелена хвиля» працює цілодобово і вона ефективна, якщо автомобіль рухається зі швидкістю 50 кілометрів на годину.

Зауважимо, що тоді від публікації тендеру на розробку проекту схеми організації координованої роботи світлофорів до безпосереднього впровадження системи минуло декілька місяців – з березня по червень.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.