У Вінниці запрацювала «зелена хвиля» світлофорів на найбільших дорогах міста

15:18
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці відразу на трьох магістральних вулицях запрацював спеціальний режим роботи світлофорів “Зелена хвиля”. Завдяки ньому автомобілі зможуть швидше проїжджати з одного кінця міста в інше.

Як пояснив Vежі Сергій Чернов, очільник Вінницького КП “Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху”, тестовий режим “Зеленої хвилі” вже минув, тож можна говорити про перші позитивні результати.

— В години пік час проїзду скоротився на 33%, а у вечірній час, в час меншої завантаженості — майже до 50%.

За словами пана Сергія, йдеться про відрізок дороги, починаючи з кола на Київській (в’їзд у місто), по вулицях Зулінського, Брацлавській, Лебидинського, Немирівське шосе і до останнього світлофора біля автосалону “Автомир” на виїзді з міста (поворот на Вінницькі Хутори). Як каже Сергій Чернов, час проїзду на цій ділянці дороги в години пік зменшився з 33 хвилин до 22, а в час меншої завантаженості — до 17 хвилин. Як пояснив чиновник, «зелена хвиля» працює цілодобово і вона ефективна, якщо автомобіль рухається зі швидкістю 50 кілометрів на годину.

— Так розраховано, що коли ви стартуєте на першому світлофорі на «зелений» зі швидкістю 50 км, ви маєте пройти наступні світлофори теж на зелений, — каже пан Сергій. — Інколи треба почекати дві чи десять секунд. Сто відсотків попадання на всіх світлофорах немає, але якщо навіть на 30% світлофорів ви проїжджаєте на зелене світло — це вже ефективніше. При великих транспортних потоках «зелена хвиля» може працювати гірше.

Віктор Перлов, радник міського голови та вінницький урбаніст, пояснив, що офіційно “зелену хвилю” вже запустили, «але сам її тестував на вихідних і виявилося, що вона не зовсім «зелена».

— Можливо виникли проблеми з синхронізацією світлофорів, чи її ще не відлаштували. Але світлофори вже поєднали в єдину мережу, є диспетчерський центр, де здійснюється керування системою.

За його словами, наступного тижня відбудеться робоча зустріч з міським головою, на якій, зокрема, обговорять ефективність роботи «зеленої хвилі».