На проект «Зеленої хвилі» на дорогах Вінниці витратять понад мільйон

10:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

На трьох вулицях Вінниці незабаром запрацює спеціальний режим роботи світлофорів – «Зелена хвиля», який дозволить водіям проїжджати великі відрізки дороги, не зупиняючись на кожному світлофорі. Наразі розробляють проект. 

Комунальне підприємство «Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху» шукає тих, хто допоможе розробити проект схеми організації координованої роботи світлофорних об’єктів на вулицях міста. Закупівлю на 1 200 000 гривень опублікували у понеділок, 11 березня.

«Зелена хвиля» має з’явитися на трьох магістральних вулицях: Київська (9 світлофорів) та Брацлавська (5 об’єктів), а також Немирівське шосе (8 світлофорів).

До речі, ще у січні міський голова Сергій Моргунов повідомляв, що ці 22 світлофори вже об’єднані в єдину автоматизовану систему керування дорожнім рухом (АСКДР). Диспетчер може моніторити їх стан, виявляти несправності, а також здійснювати ручне керування. Наступним кроком мала стати робота у режимі «зелена хвиля», коли потік проїжджає усю ділянку на зелене світло без зупинок на червоний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До автоматизованої системи керування дорожнім рухом приєднали вже 22 вінницькі світлофори

Згідно із тендером, нові програми роботи світлофорних об’єктів на вулицях мають бути розроблені для таких режимів роботи:

– для локального режиму роботи кожного світлофору;

– режим «Зелена хвиля» для кожної магістралі;

– координація руху пасажирського транспорту для кожної магістралі по кожному маршруту;

– заходи щодо удосконалення руху пішоходів та підвищенню безпеки їх пересування;

– схеми встановлення на перспективу камер відеонагляду та можливе корегування напрямків роботи існуючих камер відеоспостереження.

Важливо, що всі запроектовані заходи мають бути технічно можливими для впровадження на вже існуючих засобах регулювання. Вказано, що технічна документація повинна розроблятись виключно під наявні у Вінниці технічні засоби організації дорожнього руху, зокрема бути повністю адаптована під дорожні контролери «КОМКОН», програмне забезпечення «КОМКОН АСКДР», ТОВ «КОМКОН ТРАФІК».

Окрім цього, майбутній переможець тендеру повинен мати підтверджений досвід (з договорами та відгуками) успішного впровадження щонайменше трьох аналогічних проектів по забезпеченню роботи світлофорних об’єктів в режимі «Зелена хвиля» в інших містах України.

Наразі ще приймають тендерні пропозиції, відкритий аукціон з визначення переможця розпочнеться 27 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мерії відповіли чи буде у Вінниці впроваджено «зелену хвилю» для водіїв