У Вінниці розпочав роботу інклюзивний табір для дітей. ВІДЕО

7:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

У понеділок, 19 липня, у Вінниці розпочав роботу інклюзивний дитячий табір KoCamp. Цей табір організовують вже сьомий рік, а фахівці допомагають дітям з порушенням розумового розвитку та аутизмом. 

Ідея заснування інклюзивного дитячого табору належить Олесі Самойленко. У сюжеті “Суспільне. Вінниця” вона розповіла, що цього року 30 дітей, віком від 5 до 18 років, займаються у таборі. Крім того, також працює старша група — для осіб віком до 35 років.

 

– Мета нашого табору — створення інклюзивного середовища, — зазначає Олеся Самойленко. — Це те, до чого ми прагнемо. Ми ніколи не робимо відокремлені табори. У нас завжди й учасниками, і помічниками є діти, ровесники. Це для того, щоб доносити, що інакшість це нормально.

Табір KoCamp організували на базі підліткового клубу VinSmart Центр. Інклюзивний табір не лише про відпочинок дітей, а ще й про терапію. Для цього відвідувачам пропонують заняття з арт-терапії, корекційно-розвиткові, з соціально-побутової орієнтації (а саме приготування їжі), а також розважальна програма, наприклад, відвідування зоопарку та планетарію тощо.

 

Викладачка соціально-побутової орієнтації, Ольга Степаненко, навчає відвідувачів табору смажити оладки, ліпити вареники, готувати борщ.

– Для них цей процес дуже важкий, порушена дрібна моторика рук, а для подальшого самостійного життя їх потрібно навчити. Найголовніше, що всі їдять — навіть ті, хто не їсть вдома, тут готує та їсть, — розповіла Ольга Степаненко.

Позитивний вплив інклюзивного табору помічають батьки юних вихованців. Мати дев’ятирічної Кіри, яка має аутизм, пані Світлана зазначає, що відвідування занять допомагають її донці соціалізуватися. Ще одна відвідувачка табору, 18-річна Тетяна Голиборода, додає, що у таборі змогла знайти друзів.

– Мені подобається тут те, що я тут ніби в компанії друзів, не зважаючи на те знаю я їх добре, чи ні, — розповіла дівчина.

У таборі KoCamp діти перебуватимуть до суботи, 24 липня, й це все безкоштовно. На організацію табору виділили 43 тисячі гривень з бюджету області, а ще 45 тисяч надала громадська організація “Справа родини Кольпінга в Україні”.

Відео, ілюстративні матеріали: “Суспільне. Вінниця”

Читайте також: Вінничанка з аутизмом за власною методикою викладає англійську для дітей

Читайте також: “Треба в нас повірити”: у Вінниці для дітей з аутизмом і синдромом Дауна розроблять спеціальний курс профорієнтації

Читайте також: Як живуть вінницькі батьки дітей з аутизмом: історія Лесі та Ірини

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.