У Вінниці розпочали очистку озера на Старому місті. ФОТО

9:50
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Озеро по вулиці Покришкіна незабаром матиме кращий вигляд. Нещодавно розпочались роботи з його очистки й це один з проектів, які минулого року перемогли у конкурсі «Бюджет громадських ініціатив».

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, тривалий час озеро по вулиці Покришкіна замулювалось і заростало очеретом. Внаслідок цього, глибина озера не перевищувала 50 сантиметрів.

Мешканці будинків, які розташовані неподалік водойми, минулого року написали проект щодо очистки дна озера та подали його на конкурс «Бюджет громадських ініціатив». Проект отримав 1465 голосів від вінничан, а тому в бюджеті громади на 2021 рік були передбачені кошти на його реалізацію.

Комунальні служби вже розпочали роботи. Планується очистити дно озера, вирізати аварійні дерева та чагарники, викорчувати пеньки.

– Наразі на 70% виконано роботи по підняттю мулу з дна водойми. Роботи тимчасово призупинено у зв’язку з тим, що для формування схилів потрібен певний час для просушки ґрунту. З дна озера уже підняли 1900 кубометрів мулу, – розповів в. о. директора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Крім того, укріплять схили водойми та засіють багаторічними травами. Також збудують водозабірний колодязь, адже озеро використовуватимуть як природний пожежний резервуар.

Фото: Вінницька міська рада

Читайте також: У Вінниці на очистку Староміського озера виділили понад 920 тисяч

Читайте також: 10 мільйонів на ідеї: у Вінниці у квітні стартує конкурс «Бюджет громадських ініціатив»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.