У Вінниці розгорнули ще шість реанімаційних ліжок для хворих на COVID-19

11:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розгорнули ще шість реанімаційних ліжок для хворих на COVID-19. Зазначається, що це не просто ліжка, а високотехнологічне обладнання, яке допоможе рятувати життя людей. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Сергій Моргунов, вінницький міський голова.

– Для надання інтенсивної допомоги пацієнтам з важким перебігом створюємо 6 повноцінних робочих місць реанімації у міській клінічній лікарні №3 та 1-ому пологовому будинку – по 3 у кожному закладі. […]  Кожне робоче місце забезпечуємо апаратом ШВЛ, модульним монітором пацієнта, шприцевими насосами. На фоні стрімкого зростання госпіталізацій хворих у важкому стані це вкрай необхідне рішення, – написав Сергій Моргунов.

Крім цього, він зазначив, що сесія міської ради у п’ятницю підтримала виділення більше 8 мільйонів гривень на підтримку медицини, зокрема:

– виплату муніципальних надбавок медикам ковідних бригад Вінницької клінічної багатопрофільної лікарні, колишньої «районки»;
– придбання для цього ж закладу ІФА-аналізатора та УЗД-апарату, а також медикаментів для лікування пацієнтів з COVID;
реконструкцію кисневої системи у Вінницькому обласному Центрі СНІДу, де надають допомогу хворим з коронавірусом;
надання муніципальних надбавок для працівників кафедр інфекційних хвороб Вінницькому національному медичному університету ім. Пирогова.

Щодо навантаженості на систему охорони здоров’я, то у Вінниці відбувся суттєвий стрибок протягом лютого місяця, і навантаження на систему охорони здоров’я зросло вдвічі. Про це повідомив Олександр Шиш, директор Департаменту охорони здоров’я ВМР.

З його слів, якщо на початок лютого навантаження було 1800-1700 випадків, то на кінець місяця цей показник становить 4302 особи. Повідомляється, що за вчорашній день у Вінниці зареєстровано 303 нових випадків COVID-19.

– Ліжковий фонд станом на неділю 28 лютого був зайнятий на 81 %. На стаціонарному лікуванні перебуває 716 осіб з підозрою на коронавірус та підтвердженим КОВІДом. Найбільш завантажені – міська лікарня №3, Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня, потім ідуть міська лікарня №1 та пологовий будинок №1, – йдеться у повідомленні.

– Під контролем сімейних лікарів зараз перебуває 3466 осіб. Серед них – 1139 – члени сімей, контактні громадяни, групи ризику інфікування коронавірусом; 2155 – з підтвердженим COVID-19 (мають легкий або безсимптомний перебіг) та 172 – з підозрою на КОВІД під амбулаторним спостереженням, – зазначили у міській раді.

Фото – facebook.com/SAMorgunov

Читайте також: У Вінниці значно зросла кількість хворих на COVID-19: завантаженість ліжок вже 82%

Читайте також: Облрада затвердила «медичну програму» до 2025 року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.