У Вінниці значно зросла кількість хворих на COVID-19: завантаженість ліжок вже 82% 

14:07
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці кількість інфікованих коронавірусом зросла більш ніж на 40% за останній тиждень. Наразі завантаженість ліжок у “ковідних” відділеннях становить 82%, а середній час перебування пацієнтів збільшився до трьох тижнів.

Як повідомили у Вінницькій міській раді, в місті хворіє 2967 пацієнтів, тоді як у минулий понеділок було 1956. Зі слів Олександра Шиша, директора Департаменту охорони здоров’я, 88% інфікованих коронавірусом наразі лікуються амбулаторно, а це – 2467 людей, 12% (337 осіб) – на стаціонарному лікуванні.

– По динаміці виявлення випадків захворювання на ковід у Вінниці ми бачимо, що починаючи з кінця січня вона стрімко пішла догори. Зараз маємо показник 4062 випадки на сто тисяч населення. На жаль, люди нехтують протиепідемічними правилами, діти хворіють безсимптомно, заражають батьків, дідусів, бабусь, які переносять хворобу важко. Тому, ще раз нагадую: необхідно носити маски у громадських місцях, мити та дезінфікувати руки, дотримуватись соціальної дистанції, – зазначив Олександр Шиш.

Щодо завантаженості ліжок у закладах для хворих на коронавірус, то повідомляється, що з підтвердженим коронавірусом цей показник на 21 лютого складає 54%, а разом з підозрами – 82%.

– Вкрай непокоїть ситуація зі зростанням захворюваності на COVID. На вихідні – 330 нових випадків. Це найбільший добовий приріст з початку епідемії, – зазначив міський голова Сергій Моргунов. – Інфекціоністи говорять про те, що вірус мутує та стає більш стійким. На жаль, і вінничани, не зважаючи на те, що карантин триває, також легковажать своєю безпекою. Все частіше хворіють цілими родинами, якщо інфікувався хтось один. Середній час перебування в лікарні таких пацієнтів збільшився до трьох тижнів.

Оскільки завантаженість ліжкового фонду міських ковідних лікарень сягнула 80%, завдання міста такі (зі слів Серія Моргунова):
– сформувати додатковий резерв ліжок,
– довести забезпеченість киснем до 100%,
– тримати необхідний резерв ліків та засобів захисту,
– продовжити оновлення матеріально-технічної бази медзакладів.

Щодо роботи з контактними та підозрами, то повідомляється, що під контролем сімейних лікарів перебуває понад 2300 осіб, які були в контакті з інфікованими, мають підозри на COVID-19 або мають легку форму хвороби. Серед них 809 осіб – члени сімей, контактні громадяни; 1423 особи з встановленим ковідом (легкий або безсимптомний перебіг); 119 осіб з підозрою на ковід під амбулаторним спостереженням.

Відомо також, що з початку пандемії у Вінниці лабораторно підтверджено 15 263 випадки інфікування коронавірусом. Одужали 12014 (78,7%) людей. За час епідемії, починаючи з березня 2020 року, померло 282 вінничанина.

–  Вкотре звертаюсь до вінничан: бережіться! Вірус нікого не шкодує, і дуже важливо дбати і про своє здоров’я, і про безпеку своїх батьків та дітей. Усі ви знаєте прості правила: мити руки, правильно носити маску, уникати скупчень людей. І відразу звертайтесь до свого лікаря, якщо почуваєтесь недобре, – написав Сергій Моргунов. 

Ілюстративне фото – vlaamsparlement.tv

Читайте також: На Вінниччині за добу виявили 328 нових випадків COVID-19

Читайте також: З наступного тижня в Україні повернуть адаптивний карантин

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.