У Вінниці пропонують створити додатковий виїзд та парковку в мікрорайоні “Поділля”. ПЕТИЦІЯ

18:39
Автор: В'ячеслав Луцков

Оновлено: 22 Вересня 2021, в 20:33

Вінничани подали петицію з пропозицією створити додатковий виїзд з мікрорайону “Поділля”, а також парковку біля школи №24. На думку автора звернення, якщо не почати вирішувати проблему заторів у мікрорайоні вже зараз, то “за кілька років автомобільний рух тут в годину пік буде практично паралізований”.

Про це повідомляться в тексті петиції, автором якої виступив Юрій Українець.

– З початком нового навчального року в мікрорайоні “Поділля” постійно утворюються затори. Проблема виникла давно і з кожним роком буде посилюватись. Зумовлено це тим, що кількість жителів мікрорайону постійно зростає.

Наразі ще не заселені два нові будинки поблизу школи та “Перлина Поділля”, добудовується муніципальне житло поблизу гімназії №24, та багатоквартирний будинок біля стадіону гімназії. Також будуються житлові будинки біля психіатричної лікарні ім.Ющенка, це створить додаткове навантаження на заїзд/виїзд зі сторони вул.Р.Скалецього та Князів Коріатовичів. Всі ці додаткові забудови не враховувались під час проектування транспортних розв`язок мікрорайону, – вказує Юрій Українець.

Автор зазначає, що окрім заторів, що утворюються на заїздах та виїздах з мікрорайону, затори утворюються й біля 24-тої гімназії по вулиці Бортняка. На думку пана Юрія, заклад не розрахований на таку кількість автотранспорту.

Він вказує, що до гімназії на Поділлі возять своїх дітей також мешканці мікрорайону Академічний, кількість жителів якого також буде збільшуватись.

Відтак автор пропонує вирішувати проблему з заторами в мікрорайоні “Поділля” вже зараз та пропонує міській раді розглянути варіант створення додаткового заїзду/виїзду з мікрорайону Поділля.

… а саме, фактично зробити об`їзну дорогу навколо Поділля по вул. Юківка (поруч психіатричної лікарні ім.Ющенка) через гаражний кооператив, заїзд якого виходить на вул. Пирогова (в районі трамвайної зупинки “Електромережа”).

Також пропоную створити парковку біля школи №24 зі сторони психіатричної лікарні та кільцеву розв`язку на виїзді/заїзді з мікрорайону в напрямку вулиці Р. Скалецького та Князів Коріатовичів, – зазначає Українець.

На його думку, такий варіант дозволить мешканцям м-ну Академічний возити своїх дітей до школи практично не заїжджаючи на територію мікрорайону Поділля, що значно зменшить трафік та затори. А створення парковки зі сторони психлікарні вирішить проблему з великою кількістю припаркованих авто по вулиці Бортняка, що значно ускладнює рух та виїзд мешканців з дворової території.

Зазначимо, що це вже третя петиція Юрія Українця щодо ліквідації заторів в мікрорайоні “Поділля”.  У першій петиції, в травні 2019 року, він пропонував облаштувати виїзд від Вінницького фінансово-економічного університету до вулиці Пирогова в районі зупинки Академіка Заболотного з подальшою організацією переїзду через трамвайні колії.

Тоді влада відповіла, зокрема, що на даному перехресті неодноразово проводились дослідження щодо можливості збільшення пропускної спроможності, проте всі пропоновані заходи є малоефективними та суттєво знизять рівень безпеки дорожнього руху, або призведуть до збільшення транспортних затримок на вулицях Зодчих та А. Первозванного.

У другій петиції (яка не зібрала достатню кількість голосів) він пропонував, зокрема, розглянути можливість створення додаткового виїзду через “Перлину Поділля” на вул.Пирогова ближче до “Електромережі”. А також розглянути можливість сполучення цієї дороги з вул. Юківка (проходить повз парк імені О.І.Ющенка – авт.) що сполучається з вул. Р. Скалецького з наступним створенням там дорожнього кільця.

Наразі пропозицію вінничанина підтримали 124 містянина, а для того, щоб петицію розглянули у міській раді необхідно щонайменше 350 підписів. Проголосувати можна ще протягом 12 днів – до 4 жовтня 2021 року. Підписати петицію можна ТУТ.