У Вінниці пропонують перейменувати вулицю Пушкіна. ПЕТИЦІЯ

18:18
Become a Patron!

У Вінниці зареєстрували петицію про перейменування вулиці Пушкіна на вулицю Володимира Великого.

Як пише авторка петиції,  Таїса Сидоренко, метою звернення є “викорінення русифікаційної політики з усіх сфер суспільної діяльності”.

Станом на 3 червня петицію підписали 25 осіб. Для того, щоб петицію розглянули в міській раді, вона має отримати 350 підписів. Збір підписів триває від 31 травня, а залишити свій підпис можна ще протягом 11 днів.

Підтримати петицію, а також ознайомитися з повним її змістом, можна за ЦИМ посиланням.

***

Нагадаємо, 21 квітня у Вінниці відбулося засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки, на якому сформували перелік вулиць міста, які варто перейменувати у рамках деколонізації. Йдеться про 82 назви (194 топоніми: вулиці, провулки, проїзди, тупики, парк).

Під час минулої сесії було ухвалено рішення про перейменування шести вулиць та парку Дружби народів. Загалом, з урахуванням провулків, тоді йшлося про 16 топонімів. Також депутати міськради тоді затвердили рішення щодо демонтажу пам’ятника Горькому в Центральному парку. Пізніше – прибрали пам’ятник з будьонівцем, червоногвардійцем та червоноармійцем.

Згодом у Вінниці перейменували ще три вулиці: вулицю Блока – на Героїв поліції; вулицю Тімірязєва на Захисників Неба; вулицю Некрасова на Героїв Нацгвардії.

Головне фото з архівів Vежі

Читайте також: У Вінниці сформували перелік вулиць, які варто перейменувати в рамках деколонізації

Читайте також: Вулиці Маріупольська і Братів Котенків: у Вінниці міськрада підтримала перейменування низки вулиць та парку

Читайте також: “Рускій топонім іді на@#й”: у Вінниці розпочався процес деколонізації

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.