У Вінницькому центральному парку демонтували пам’ятник Максиму Горькому. ВІДЕО

13:01
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькому центральному парку імені Леонтовича демонтували пам’ятник Максиму Горькому. 

Відповідне відео виклав співзасновник проєкту “Декомунізація.Україна” Вадим Поздняков з посиланням на Музей Вінниці.

Як повідомив Вежі Олександр Федоришен, директор Музею Вінниці, пам’ятник перевезли на відповідальне зберігання до філії Вінницького обласного краєзнавчого музею – Музею пам’яті жертв нацизму. Там уже зберігаються пам’ятники Козицькому, Тарногородському та Петру Запорожцю.

Нагадаємо, вчора виконавчий комітет Вінницької міської ради схвалив рішення, яке дозволить прибрати з Центрального парку пам’ятник Максиму Горькому. Рішення було ухвалено у відповідь на петицію, яка була зареєстрована 15 квітня та набрала необхідну кількість голосів.

Для довідки: Як повідомляють історики, Максим Горький є засновником методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР. Він називав українську мову “украинское наречие”, також був автором лозунгу, який широко використовували у часи сталінського терору 1937-1938 років: “Если враг не сдаётся, – его уничтожают”. Також історики зазначають, що Максим Горький, очевидно, підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ.

Після смерті Максима Горького, за вказівкою Сталіна, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього письменника. Це відбувалось у містах Радянського Союзу. Вінницький парк носив ім’я Максима Горького з 1939 року. Пам’ятник письменнику встановили у 1968 році. Ще до декомунізації, у 1992 році у Вінниці перейменували вулицю Горького. А у 2020 році – парк.

Нагадаємо, сьогодні Вінницька міська рада підтримала перейменування шести вулиць та парку Дружби народів. Так, у місті відтепер мають “зникнути” вулиці Московська, Маяковського, Суворова та інші.

Ще раніше у місті перейменували парк імені Горького на Центральний парк імені Леонтовича.

Відео зі сторінки Вадима Позднякова