У Вінниці пропонують перейменувати вулицю Маршала Москаленка на Тимка Падури. ПЕТИЦІЯ

17:40
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вінничанин пропонує підтримати ініціативу з продовження дерусифікації й декомунізації Вінниці та перейменувати вулицю в мікрорайоні Тяжилів. Так, він пропонує перейменувати вулицю, яка названа на честь радянського маршала Кирила Москаленка, на вулицю Тимка Падури (українсько-польський композитор).

Відповідну петицію зареєстрував Костянтин Щигорцов.

Містянин зазначає, що вулиця Кирила Москаленка має ім’я радянського маршала, який був представником тоталітарної держави. Та, на його думку, вшанування постаті котрого є абсолютно чужим і алогічним в топоніміці Вінниці й загалом України:

Натомість пропоную вшанувати видатного українця уродженця Вінниччини сина і співця українського і польського народів, котрий для обох націй є визначною об’єднавчою постаттю, а його творчий доробок спільним надбанням українців і поляків. Автора легендарної пісні He Sokoły/Гей Соколи, яка є безсумнівно символом волі й боротьби поляків і українців за волю, – додає у зверненні автор петиції.

Наразі петиція зібрала 8 підписів з 350. Збір підписів триває ще протягом 14 днів. Підтримати петицію, а також ознайомитися з її повним змістом, можна за ЦИМ посиланням.

***

Нагадаємо, Вінницьке історичне товариство опублікувало перелік топонімів, які пропонується перейменувати у Вінниці. Список не є остаточним – його обговорення триватиме до 25 серпня. Серед них є й, зокрема, вулиця Москаленка її пропонують перейменувати на вулицю Генерала Григоренка.

Генерал Кирило Москаленко – український радянський військовий діяч, Маршал Радянського Союзу (1955), двічі Герой Радянського Союзу.

Тимко Падура – українсько-польський поет, композитор та торбаніст. Автор низки пісень про козаків. Був співцем козаччини, популяризував український фольклор та музику.

Григоренко Петро (1907–1987) – військовий діяч, генерал-майор, активний учасник дисидентського та правозахисного руху в 1960–1980 рр. Уродженець Запоріжчини. Учасник Другої світової війни. Обстоював права кримських татар та інших депортованих народів. За правозахисну діяльність був позбавлений військового звання і пенсії, двічі ув’язнений, у тому числі направлений на примусове психіатричне лікування за сфабрикованим діагнозом. Співзасновник Української Гельсінської групи (1976). З родиною переїхав до США, де продовжив активну правозахисну діяльність. Помер у Нью-Йорку, похований на українському цвинтарі святого Андрія (Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерсі).

Ілюстративне фото – скріншот з Google-maps

Читайте також: Героїв поліції, Захисників Неба та Героїв Нацгвардії: у Вінниці перейменували ще три вулиці

Читайте також: “Рускій топонім іді на@#й”: у Вінниці розпочався процес деколонізації

Читайте також: Чи потрібно вінничанам змінювати документи через перейменування вулиць: роз’яснення міської ради

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.