Чи потрібно вінничанам змінювати документи через перейменування вулиць: роз’яснення міської ради

15:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розповіли, чи потрібно містянам перереєстровувати свої особисті документи та документи про власність у зв’язку з перейменуванням вулиць. 

Відповідні роз’яснення опублікували на сайті Вінницької міської ради.

Нагадаємо, в минулого тижня у Вінниці ухвалили рішення щодо перейменування низки вулиць, провулків та парку. Загалом, йдеться про 16 топонімів. Детальніше – за ЦИМ посиланням. Окрім того, в місті також демонтували пам’ятник Горькому.

Так, за повідомленням, місце реєстрації (“прописку”) змінювати не потрібно. Перереєстрація місця проживання людини може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в людини виникає потреба. Таким чином, після перейменування вулиці ніхто не мусить прямувати до паспортиста, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та ФОП підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. Законом не встановлено граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, таким чином суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Щодо внесення змін до правовстановлюючих документів на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки), законодавством України не передбачено обов’язку власника вносити зміни до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа.

Водночас, з власної ініціативи або у разі необхідності (продаж, дарування тощо) власник майна (в тому числі земельної ділянки), відносно якого відбулись зміни у назві вулиці (проспекту, провулку тощо), відповідно до законодавства, має право самостійно (або уповноважити на це іншу особу за довіреністю) звернутись до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно з заявою про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку зі зміною назви чи перейменування вулиці (проспекту, провулку тощо).

У разі необхідності здійснення нотаріальних дій з нерухомістю (продаж, успадкування, дарування тощо) в органах містобудування та архітектури місцевого самоврядування чи місцевих державних адміністраціях можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці і довідки органу містобудування та архітектури нотаріус видає новий правовстановлюючий документ із новою назвою адреси.

Ілюстративне фото – vn.20minut.ua

Читайте також: Вулиці Маріупольська і Братів Котенків: у Вінниці міськрада підтримала перейменування низки вулиць та парку

Читайте також: Російсько-українська війна – 3 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.