У Вінниці показали варіант реорганізації перехрестя вулиць Київської, Чорновола та Стрілецької. ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

20:03
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці на перехресті вулиць Київська, Чорновола та Стрілецька розглядаються варіанти реорганізації руху. 

Як повідомляє “Агенція просторового розвитку”, за результатами моделювання, оптимальним рішенням для досліджуваного перехрестя є світлофорне регулювання зі створенням острівців безпеки, додаткових смуг на перехресті, значним зменшенням площі перехрестя (між “стоп-лініями”), каналізування правоповоротних потоків та безконфліктним пофазним роз’їздом. Рішення також передбачає створення велопереїздів та збільшення площі ділянок озеленення.

Повідомляється, що з метою оцінки потенціалу збільшення пропускної здатності на даному вузлі, а також створення більш комфортної просторової організації перехрестя, на замовлення Агенції просторового розвитку компанія “Оресунд” виконала порівняння варіантів його реорганізації.

Розглядалися два варіанти:

1. Круговий рух;

2. Оптимізоване світлофорне регулювання.

Зазначено, що за результатами моделювання звичайний круговий рух, а також вдосконалений варіант типу «турбокарусель», не дають досягнути збільшення пропускної здатності вузла через високу існуючу інтенсивність потоків транспорту та пішоходів. Навпаки круговий рух зменшує пропускну здатність перехрестя.

“Оптимальним рішенням для досліджуваного перехрестя є світлофорне регулювання зі створенням острівців безпеки, додаткових смуг на перехресті, значним зменшенням площі перехрестя (між стоп-лініями), каналізування правоповоротних потоків та безконфліктним пофазним роз’їздом. Рішення також передбачає створення зручних велопереїздів та збільшення площі ділянок озеленення” – йдеться у повідомленні.

Зазначено також, що перехрестя вулиць Київська, Чорновола та Стрілецька є одним із найважливіших в транспортній системі Вінниці.

“На даному перехресті сходяться не тільки внутрішньоміські транспортні потоки, а й магістральний зовнішній транзит за напрямком Київ-Умань. Крім того простір довкола перехрестя є активним – тут зосереджено багато комерційних об’єктів та розташовані великі житлові комплекси” – повідомляє Агенція.

Читайте також: У Вінниці з 13 березня тестуватимуть кругову розв’язку перед Староміським мостом

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.