× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці по вулиці Шимка добудовують садочок на 360 дітей за 34 мільйони

14:28
Автор: Дар'я Гоц

За кошти івесторів у Вінниці будують п’ять нових дитячих садочків. До кінця цього року планується здати один по вулиці Максима Шимка, що допоможе забезпечити потребу вінничан у дитячих дошкільних закладах у районі та дещо розвантажити навколишні садочки. 

Наразі завершили спорудження будівлі для майбутнього садочка №20 та майже повністю її утеплили. Будівельники також проклали внутрішні мережі, завершують монтаж вентиляційної системи, оздоблюють внутрішні приміщення і вже розпочинають займатися благоустроєм території. Загальна вартість будівництва – 34 мільйони гривень.

Заплановано, що у закладі функціонуватиме 12 груп: три для дітей до 3-х років і ще 9 груп – віком від 3-х до 6-7 років. Загалом проектна потужність нового дитсадка – 240 місць, однак проектувальники запевняють, що в закладі знайдеться місце для 360 дітей.

До речі, на території для дітей передбачено встановлення 12 ігрових майданчиків з тіньовими навісами, а також два спортивні майданчики. А поки що майбутня ділянка для ігор – це суцільний будмайданчик.

До речі сьогодні, 17 серпня, міський голова познайомився із майбутньою завідуючою закладу – Людмилою Малафеєвою, яка вже вигадала назву для свого дитячого садка.

  • Наш дитячий садочок буде називатися ДЗВІНКА – це означає “дзвінкоголоса вінницька дитинка”. Героєм буде місячна фея – це новий український мультик, зараз відзнята лише перша серія. Я зв’язалася із автором мультику і вона дозволила взяти цю назву.

Зауважимо, що завідуюча добре знайома із вихованням дошкільнят – жінка вже працює вихователем-методистом у ДНЗ №23.

Як розповів підрядник, роботи виконуються згідно всіх норм та правил. Садок будується на ділянці площею – 10594 квадратні метри.

  • Дитячий садочок будується у рамках комплексного будівництва новобудов на понад 1000 квартир, – зазначив міський голова. – За рахунок інвестора будують цей заклад, який потім передадуть у комунальну власність міста. В принципі, така практика є далеко не у всіх містах. Одна з наших умов інвестугоди щодо будівництва нового житла у місті – це забезпечення району дитячими садочками. І сьогодні у Вінниці будують, завершують, або ж тільки закладають будівництво загалом п’яти дошкільних закладів. Так до 2020 року ми зможемо ліквідувати черги до дитячих садочків.

Сергій Моргунов разом із директорами профільних департаментів, підрядниками, інвестором ознайомився з інтер’єром майбутного садка. Поки що роботи всередині закладу тривають і мало нагадують місце, де вже незабаром виховуватимуть найменших вінничан. Наприклад, у майбутній спальні наразі склали елементи вентиляції.

А ось за словами підрядника, на першому поверсі планують зробити теплу підлогу, а до кожної шафи у роздягальні підвести вентиляцію, в кожній групі буде душова кімната.

  • В дитячу шафу буде подаватися і витягуватися повітря. Тому що коли дитина цілий день бігає та грається, одежа має свій специфічний запах, завдяки вентиляції ми його ліквідуватимемо. Відповідно до санітарних норм, ми маємо зробити так, аби дітям було добре дихати, – розповідає інвестор Володимир Барцьось.

Будівля триповерхова: на останньому поверсі заплановані адміністративні кабінети, а на перших – кухня та пральні. Крім того на першому та другому поверхах буде по чотири групи дітей.

  • Потреба у дитячих садках була у багатьох районах міста. Якщо повернутися на 10 років назад, то у Вінниці був 41 дитячий садочок, де виховували 10 тисяч 230 дітей. І у нас була досить велика черга – майже три тисячі. Враховуючи позитивну динаміку у демографічній ситуації, у нас сьогодні 51 заклад, де виховують 17 тисяч 660 дітей. Зараз у нас 600 діточок у черзі. Наголошую, що за рахунок інвестора у різних районах міста будують п’ять садочків. І лише цього року ми забезепечимо місцями 660 дітей, з яких понад 400 – за рахунок нових закладів, – зазначив Сергій Моргунов.

Здача дитячого садочка по вулиці Максима Шимка планується у грудні, однак для закладу ще необхідно буде закупити наповнення та обладнання. За словами заступниці міського голови Галини Якубович, ймовірно набір до нового дитячого садочка оголосять у жовтні.

  • За рахунок міського бюджету ми будемо наповнювати цей садок обладнанням. Будемо сподіватися, що ще цього року встигнемо відкрити заклад, – розповідає директорка департаменту освіти Оксана Яценко.

  • Конкурс є лише для педагогічних працівників, які йдуть працювати у школи. Щодо дитячих садочків, то вибір колективу – це справа завідуючої. Але я хочу сказати, що зараз у місті є ще 14 вакантних посад на роботу у садочках, але думаю, що у нас не буде проблем тому що міська влада пішла на зустріч педагогам і на три місяці раніше, ніж по всій Україні, підняли заробітну плату дошкільникам, викладачам ПТНЗ і позашкільних навчальних закладів.

Окрім садка №20, на початку вересня відбудеться офіційне відкриття дитсадочку у мікрорайоні “Академічний” на сім груп, де зареєстровано 149 дітей. До кінця року планують здати в експлуатацію заклад на Старому місті по вулиці Покришкіна на 11 груп. За словами Оксани Яценко, на сьогодні найбільша потреба у дошкільних закладах на Замості, Поділлі, Старому місті та центрі міста.

Фото Андрія Завертаного

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.