У Вінниці під час присяги військових чоловік освідчився нацгвардійці. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:56
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 20 липня на Європейській площі біля Вежі Артинова майже півтори сотні нацгвардійців та нацгвардійок прийняли присягу на вірність українському народу. 

Захід вирішили організувати урочисто, адже така кількість новобранців в один день стає до лав Нацгвардії не щоразу. Відтак на церемонії в середмісті Вінниці були присутні командири одразу двох частин, розташованих у місті та поблизу Вінниці, місцеві чиновники на чолі з головою ОДА, військовий оркестр, а також численні рідні та близькі новобранців.

Церемонія розпочалася рівно о 9:00 з вітальних слів командирів, як побажали нацгвардійцям “витримки та міцності духу, а батькам – впевненості та розуміння вибору дітей, які йдуть служити Україні”. За тим на площі оголосили хвилину мовчання за загиблими бійцями обох частин, які віддали свої життя під час бойових дій на Луганщині ще влітку та восени 2014 року. Відтак воїни поклали квіти до меморіалів полеглим в роки Другої світової війни та під час АТО.

Зрештою, розпочалося складання присяги: військовослужбовців розділили на групи і з кожної з них новобранці по одному підходили до командирів та присягали на вірність українському народу.

Відточена до дрібниць церемонія в якийсь момент пішла “не за планом”: молодий чоловік з великим букетом червоних троянд підійшов до молодої нацгвардійки та, ставши на одне коліно, попросив її руки.

Жінка ніби й не розгубилася і дещо стримано, як і личить військовій під час несення служби, відповіла чоловіку згодою під оплески присутніх та замиловані погляди товаришів по службі, деякі з яких таки не змогли стримати сліз.

Наприкінці церемонії новобранцям дали команду “вільно”, аби на п’ять хвилин поспілкуватися з рідними та зробити пам’ятні фото. А вже за тим нацгвардійці відправилися до своїх частин для несення служби заради України.

Фото Марини Сербінович